В некрополі Саккара виявлене ще одне масове поховання Автор: Lesly · Опубліковано: 06.01.2010 13:49 · Розділ: Цікаві факти

Неподалік від Мемфіса, столиці Єгипту епохи Стародавнього Царства, археологи виявили найбільше масове поховання у некрополі Сакара, який вже давно цікавить дослідників з усього світу.

Розташувавшись практично навпроти стародавнього Мемфіса, Саккара відомий як найбільший єгипетський некрополь, довжиною 6 км і шириною 1,5 км. Тут були виявлені найрізноманітніші поховання, як датовані правлінням перших фараонів, так і такі, що відносилися до епохи зародження християнства. Крім того, багато усипальниць використовувалися неодноразово.

Виявлене дослідниками поховання – це висічене в скелі велике приміщення з безліччю ніш у стінах. В деяких з низ було виявлено останки похованих єгиптян та глиняний посуд, в інших – мумії соколів – символ бога Гора. А один з проходів вивів дослідників у ще один зал з колодязем глибиною сім метрів.

Захі Хавас під час розкопок. Фото взяте з сайту afp.com
Захі Хавас під час розкопок. Фото взяте з сайту afp.com

За словами Захі Хаваса, голови Єгипетської верховної ради зі старожитностей, виявлене поховання є найбільшим в Саккарі, хоча його точні розміри він не назвав, зазначивши тільки, що археолог, щоб обійти знайдене поховання, затратив дві години.

Крім того, дослідники виявили у некрополі Саккара ще одне, набагато менше за розмірами поховання. Вік знахідок не встановлено. Як повідомляють представники влади, розкопки в Саккарі ще тривають.

Вчені припускають, що усипальниці були розграбовані в п'ятому столітті до нашої ери, незважаючи на виявлені в них останки та глиняний посуд.

Стародавні єгиптяни використовували Саккару як частина некрополя Мемфіса. Зокрема, у свій час, тут було поховано фараона Пепі II. Сьогодні найдавніший некрополь Стародавнього Царства внесено до списку об'єктів Світової спадщини ЮНЕСКО.

Джерело: totul.md


Інші новини розділу