Panasonic і Sony збільшили місткість дисків Blu-Ray Автор: Andriy · Опубліковано: 05.01.2010 15:03 · Розділ: Нові технології

Дві великі компанії, Panasonic і Sony, оголосили про те, що завдяки спільним зусиллям, ними була винайдена технологія, яка дозволить у майбутньому з'явитися носіям Blu-Ray з ємністю 33,4 Гб на одному шарі. Нагадаємо, що на даний момент місткість носія Blue-Ray складає 25 Гб.

Фото взято з сайту 3dnews.ru
Фото взято з сайту 3dnews.ru

Завдяки новій технології, що одержала назву i-MLSE, з'явилася можливість значно поліпшити якість роботи оптичних систем зчитування та запису дисків. Читання та запис дисків з новою ємністю стало можливим завдяки використанню нового методу обробки сигналу, що використовує принцип максимальної правдоподібності часткової відповіді (PRML). Головною проблемою, яка заважала застосовувати метод PRML до дисків з високою щільністю запису, було те, що була відсутня залежність між кількістю помилок і тремтінням джіттера, що, у свою чергу, не дозволяло виконати кореляцію джіттера.

Нова технологія i-MLSE дозволяє використовувати вже існуючу Blu-Ray оптику: синьо-фіолетовий лазерний діод з довжиною хвилі 405 нм і лінзовий об'єктив з числовою апертурою (NA) 0,85. Розробники говорять про те, що вже готові до виробництва двошарових дисків за даною технологією, ємність яких становить 66,8 Гб. Компанія Sony має намір звернутися до Blu-ray Disc Association для використання нової технології i-MLSE як частина специфікації Blue-Ray.

Джерело 3dnews.ru


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.