OLED-шпалери будуть доступні через 10 років Автор: Andriy · Опубліковано: 04.01.2010 11:06 · Розділ: Нові технології

Через десятиріччя традиційні джерела освітлення можуть бути замінені на шпалери, що світяться в темряві. Команда британських дослідників розробляє новий клас "інтелектуальних" матеріалів, які при проходженні через них електричного заряду починають світитися. Сьогодні ідея здається трохи незвичайною, але британський урядовий фонд Carbon Trust настільки надихнувся нею, що виділив компанії LOMOX грант у розмірі $720 тис. Якщо гнучкі панелі справді наблизяться за фізичними характеристиками до шпалер, ніщо не завадить застосувати їх і в інших областях - одязі, меблях, техніці.

Фото взято з сайту news.org.ua
Фото взято з сайту news.org.ua

В основі технології - знайома абревіатура OLED (organic light emitting diodes or OLED - органічні світловипромінюючі діоди). Очікується, що протягом декількох наступних років на базі цих елементів будуть масово випускатися панелі для екранів телевізорів, мобільних телефонів і плеєрів, а окремі продукти вже є на ринку. Оскільки плівки з OLED гнучкі, їх можна згортати, згинати і кріпити до стіни. Виконавчий директор компанії Кен Лейсі (Ken Lacey) вважає, що в продажі її вироби з'являться через два роки. Поки ж органічні діоди залишаються занадто дорогими, мають короткий термін життя і їх важко інтегрувати в великі дисплеї. LOMOX намагається усунути ці недоліки, представляючи майбутнє інноваційних плівок у вигляді, наприклад, екрана для презентацій, який до і після використання знаходиться в згорнутому вигляді.

Шпалери з OLED повинні бути в два-три рази ефективніші сьогоднішніх енергозберігаючих ламп. За словами директора з інновацій в Carbon Trust Марка Уїльямсона (Mark Williamson), освітлювальні прилади є одним з найбільших джерел викидів вуглецю протягом їх життєвого циклу. Органічні діоди повинні змінити ситуацію. Екрани з них не вимагають додаткового підсвічування і мають товщину в кілька міліметрів, контраст зображення також вигідно відрізняється від рідкокристалічної технології. Продемонстрований раніше цього року OLED-дисплей від Sony товщиною з монету споживає на 40% менше енергії, ніж такого ж розміру РК. З чуток, Apple має намір випустити наступні покоління iPhone і iPod з "органічними" екранами.

Джерело news.org.ua


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.