Чим займеться NASA без шатлів? Автор: Andriy · Опубліковано: 31.12.2009 12:11 · Розділ: Наука

Фото взято з сайту 3dnews.ru
Фото взято з сайту 3dnews.ru

NASA вступає в 2010 рік з мінорним настроєм: зробивши ще кілька місій, космічні шатли відправляться на спокій після трьох десятиліть служби. На цьому діяльність організації, зрозуміло, не завершиться. Крім роботи над новими космічними кораблями та ракетами, такими як Ares, планується запуск трьох супутників, які повинні допомогти поповнити знання про земний клімат, океани і Сонце. Два апарати будуть стежити за концентрацією солі в Світовому океані і кількістю аерозольних частинок (наприклад, кіптяви) в атмосфері. Мета третьої місії - дослідження Сонця і його впливу на космічну "погоду", включаючи сонячні спалахи, що порушують роботу земних телекомунікаційних систем. Усі три проекти здійснюються в критичний для NASA час: одержані за їх допомогою дані посприяють в кліматичних дослідженнях, а самі запуски стануть яскравими точками на тлі домінуючих останній рік дискусій про майбутнє пілотованих польотів. Загальна вартість космічного тріо складе більше $1,5 млрд.

Обсерваторія сонячної динаміки (Solar Dynamics Observatory, SDO): запуск 3 лютого 2010, вартість - $844 млн, тривалість місії - мінімум 5 років. Незважаючи на простоту космосу в порівнянні з кліматом планети з усіма її океанами, повітряними течіями, різницею температур, прогноз стану позаземного простору може бути нелегким завданням. Вчені сподіваються завдяки SDO більше дізнатися про сонячні спалахи, плями і магнітні бурі (званих також викидами коронарної речовини), здатних бути небезпечним для життя людей на орбіті і призвести до збоїв в телекомунікаційних системах на Землі. Обсерваторія буде оснащена трьома інструментами: високошвидкісною камерою, пристроєм для запису ультрафіолетової активності світила і обладнанням для отримання відомостей про внутрішню структуру зірки за допомогою звукових хвиль. Увага вчених буде звернута і на 11-річний цикл.

Aquarius: вартість проекту складає $273 млн, тривалість місії - мінімум 3 роки, точна дата запуску поки не визначена. Метою є вимірювання рівня солоності Світового океану та його взаємозв'язок із кругообігом води. Протягом останніх 100 років спостереження за розподілом солі проводилися на кораблях із застосуванням буїв, але такий спосіб, звичайно, далекий від можливості скласти загальну картину того, що відбувається в гідросфері за короткий термін. Aquarius повинен стати виходом (поряд з європейським супутником SMOS). Три радіометри на борту апарата здатні зафіксувати найменші зміни в рівні солоності. Його коливання залежать від опадів і процесу випаровування, і в остаточному підсумку впливають на утворення торнадо. Океанографи в свою чергу отримають інструмент оперативного спостереження за глобальним розподілом прісної води, що утворюється від танення полярних шапок. У створенні Aquarius також бере участь Аргентинське космічне агентство (Argentine Space Agency). Аргентина, чия південна берегова лінія звернена до Південного океану, сподівається перевірити власні кліматичні моделі і долю антарктичних льодовиків.

Glory: дата запуску - 9 жовтня, вартість - $419 млн, час дії місії - мінімум три роки. Glory буде вивчати ефект на клімат від аерозольних частинок. Цей фактор виключно важливий, тому що викиди від автомобілів, фабрик, вулканів і безлічі інших джерел в кінцевому випадку впливають на земну температуру. Є думка, що аерозольні забруднення нівелюють до деякої міри ефект від парникових газів і протистоять глобальному потеплінню шляхом відображення сонячних променів. Але вчені поки не можуть достовірно стверджувати про існування подібного явища. Окремі кліматологи, навпаки, говорять про поглинання. Glory допоможе каталогізувати різні типи аерозолів в атмосфері і оцінити величину їх дії на клімат.

Джерело 3dnews.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.