GPS-навігатори стають винуватцями ДТП Автор: Andriy · Опубліковано: 31.12.2009 11:49 · Розділ: Цікаві факти

GPS-навігатор може стати причиною серйозної ДТП! До такого несподіваного висновку прийшли вчені з британських університетів Royal Holloway і Lancaster University. На думку дослідників, при використанні навігаторів водії сильно відволікаються від дороги, що і призводить до таких сумних наслідків. Більш того, часто супутникові «Сусаніни» не проти запропонувати розвернутися через «суцільну» або проскочити під «цеглину», що також значно збільшує ризик аварії. Так, один англійський далекобійник, довірившись своєму навігатору, врізався в старовинний особняк, а одна жінка і зовсім примудрилася заїхати у річку.

Фото взято з сайту auto.mail.ru
Фото взято з сайту auto.mail.ru

Займатися такими дослідженнями в Англії почали неспроста: на Туманному Альбіоні налічується як мінімум 14 мільйонів автомобілістів, які регулярно користуються навігацією. З них 1,5 мільйонів регулярно втрачають зосередженість, довіряючи електронному голосу пристрою більше, ніж власним очам. І, нарешті, не менш 300 тисяч автомобілістів, що беззаперечно слідують командам навігатора, або потрапляли в аварії, або перебували на «волосині» від неї.

Виходячи з результатів дослідження, уряд Англії цілком може обмежити використання навігаторів. Приблизно такий же «процес» проходив кілька років тому і над мобільними телефонами: тоді спочатку заборонили користуватися ними за кермом без гарнітури, а тепер і зовсім хочуть оголосити будь-який «мобільник» поза законом для водія.

Джерело auto.mail.ru


Інші новини розділу