Статини не врятують від раку кишечника Автор: Вікторія · Опубліковано: 06.01.2010 08:35 · Розділ: Медицина

Прийом статинів знижує рівень холестерину в крові, але не зменшує ризик розвитку раку кишечника. До такого висновку прийшли фахівці з Університету Манітоби (Канада). За їхніми словами, на виникнення злоякісних пухлин в кишечнику не впливає ні дозування статинів, ні тривалість їх прийому.

Дослідження проводилося за участю 35 739 чоловік середнього віку, які регулярно приймають статини. 10 287 з них приймали ці препарати як мінімум протягом п'яти років. Спостереження за учасниками, які регулярно приймали статини тривало три роки, а за групою тих, хто пив їх п'ять років і більше, - сім років. Підсумки такі: прийом статинів не впливає на ймовірність захворіти на рак кишечника.

Рак кишечника є третім за поширеністю в світі онкологічним захворюванням. Фото взято з сайту compulenta.ru
Рак кишечника є третім за поширеністю в світі онкологічним захворюванням. Фото взято з сайту compulenta.ru

Рак кишечника є третім за поширеністю в світі онкологічним захворюванням. Нещодавно вчені з Університету Данді в Шотландії виявили ген, який може перешкоджати розвитку цієї недуги. Експерименти показали, що видалення гена GSTP у мишей, схильних до раку тонкої кишки, призводить до 50-кратного збільшенню пухлин. Крім того, у гризунів з відсутнім геном в тонкому кишечнику йдуть серйозні запальні процеси, які, як вже встановлено, підвищують ризик розвитку поліпів. Деякі види поліпів можуть ставати злоякісними.

Джерело news.yahoo.com


Інші новини розділу