Капітан армії США вкрав 700 тис. гуманітарних доларів Автор: Lussilda · Опубліковано: 07.03.2009 00:32 · Розділ: Події у світі

Американський офіцер звинувачується у привласненні близько 700 тисяч доларів, виділених на відновні роботи в Іраку та Афганістані, передає Бі-Бі-Сі.

Ці кошти, велика частина з яких була у готівці, зберігалися в управлінні по роботі з цивільним населенням, де працював 28-річний Майкл Данг Нгуен.

М.Данг проходив службу в Іраці з квітня 2007 р. по лютий 2009 р. У матеріалах кримінальної справи йдеться, що власне в цей період офіцер привласнив тисячі доларів, які відправив додому, в штат Орегон. Причому посилав він їх поштою, пачками 100-доларових купюр.

Звинувачення стверджує, що після повернення в США військовий відкрив декілька банківських рахунків, на яких і розмістив кошти в невеликих сумах, щоб не привертати до себе увагу.

Капітан не відразу розтратив усю суму. Але на хороших і дорогих машинах класу люкс не зміг зекономити. За що і поплатився. За фактом купівлі останніх моделей автомобілів "БМВ" та "Хаммер" М.Дангу пред'явлені звинувачення у відмиванні грошей.

Ще частину грошей він витратив на різну електронну техніку та меблі.

Крім того, за словами державного обвинувача Карін Іммергат, "обвинувачений продемонстрував жахливу зневагу до військової присяги, і це підлягає найсуворішому покаранню".

Суд над Майклом Дангом Нгуеном планується провести в травні. У разі доведення провини йому загрожує до 30 років тюремного ув’язнення і штраф у розмірі 500 тисяч доларів.

Джерела: РБК Україна, «Голос Америки», Бі-Бі-Сі.


Інші новини розділу