Стероїди сповільнюють розвиток діабетичного ураження сітківки Автор: Вікторія · Опубліковано: 12.06.2015 11:38 · Розділ: Медицина

Дослідження, проведене в Інституті офтальмології Уілмер при Університеті Джонса Хопкінса (США), показало, що проліферативну діабетичну ретинопатію можна лікувати ін'єкціями стероїдів.

У більшості діабетиків після двадцяти років хвороби, на сітківці з'являються специфічні зміни. Ураження сітківки в даному випадку називається діабетичною ретинопатією. Коли хвороба переходить у проліферативну стадію, через порушення кровообігу в сітківці розвивається ішемія (кисневе голодування).

У відповідь на це організм намагається створити нові судини, щоб підтримати відповідний рівень кисню в сітківці. Цей процес називається неоваскулярізація. Але новостворені судини недосконалі, а тому стають джерелами кровотеч. Кров може потрапляти в шари сітківки і в склоподібне тіло, викликаючи появу плаваючих помутнінь (мушок) та погіршення зору.

Сітківка хворого проліферативною діабетичною ретинопатією. Фото взято з сайту compulenta.ru
Сітківка хворого проліферативною діабетичною ретинопатією. Фото взято з сайту compulenta.ru

Сьогодні існує безліч препаратів, які допомагають сповільнити прогресування діабету, але кошти для лікування проліферативної діабетичної ретинопатії практично не виділяються. Цією недугою вражені 700 тисяч американців, і щорічно реєструється 63 тисячі нових випадків захворювання.

У ході останнього дослідження офтальмологи виявили, що ін'єкції стероїда триамцинолону, більше стероїдів можна знайти на сайті. Уколи зроблені прямо в очне яблуко, значно сповільнюють розвиток ретинопатії. Однак діабетичного макулярного набряку (враження центральних відділів сітківки) такі ін'єкції не зменшують, а це означає, що лікування лазером в даному випадку більш ефективне.

Джерело betterhealthresearch.com


Інші новини розділу