Саморобний хвіст зменшив витрати палива автомобіля на 15% Автор: Andriy · Опубліковано: 30.12.2009 11:17 · Розділ: Цікаві факти

На світі існує багато людей, які незадоволені серійно випущеними продуктами і прагнуть якось поліпшити їхні характеристики. Аматорські покращення в деяких областях «виросли» у цілі індустрії, взяти, наприклад, автомобільний тюнінг. Більшість автомобілів піддаються тюнінгу з метою збільшення їх потужності та поліпшення зовнішнього вигляду, проте існую тут і інші напрямки.

«Хвостатий» автомобіль. Фото взято з сайту 3dnews.ru
«Хвостатий» автомобіль. Фото взято з сайту 3dnews.ru

Наприклад, в Інтернеті існує співтовариство Ecomodder.com, де автомобілі поліпшуються з метою зробити їх більш екологічними - зменшити витрату палива, кількість шкідливих викидів і т.д. Один з учасників спільноти, Дарен Косгроув (Darin Cosgrove), представив результати найпростішого аеродинамічного експерименту.

Він взяв серійний Pontiac Firefly і «приробив» до нього обтічний хвіст (судячи з фото, зроблений чи не з картону та клейкої плівки) завдовжки в 137 см. Результат виявився дуже цікавим - автомобіль зменшив свій коефіцієнт лобового опору з 0,34 до 0,23, а витрати пального на швидкості 90 км/год впали відразу на 15,1 відсотка. Щоб результат був доведений, Дарен Косгроув проїхав три відрізки за схемою ABA (з «хвостом», без нього, і знову з ним) - і результати першого і третього відрізків повністю збіглися.

Таким чином, було доведено, що наявність обтічної задньої частини значно сприяє економії палива і підвищенню ККД будь-якого автомобіля. Залишається дочекатися, що з цього приводу «скажуть» автовиробники.

Джерело 3dnews.ru


Інші новини розділу