Шкіряний свербіж може призвести до хронічного стресу Автор: Вікторія · Опубліковано: 05.01.2010 16:39 · Розділ: Краса і здоров'я

Хронічно свербляча шкіра може мати не тільки фізичний, але й психологічний вплив на людину. Відомо, що різні захворювання шкіри, такі як важке вугрове висипання, псоріаз і екзема, пов'язані з більш високим ризиком депресії, неспокою і стресів у деяких людей. Проте до цього часу не було зрозуміло, чи може хронічна сверблячка - загальний симптом шкірних захворювань - сама по собі призвести до психологічних проблем.

Зазвичай тепло посилює свербіж, а охолодження - зменшує. Фото взято з сайту biblio.forum-psor.ru
Зазвичай тепло посилює свербіж, а охолодження - зменшує. Фото взято з сайту biblio.forum-psor.ru

У ході нового дослідження, проведеного Кіотським університетом, було проаналізовано стан більш ніж 2 200 японців у віці 18 років і старше. 3% учасників скаржилися на хронічний свербіж шкіри. І чим він сильніший, тим більше шансів було для розвитку психологічного стресу. При цьому виявлено, що люди, у яких свербіння супроводжував який-небудь інший неприємний симптом, скаржилися на стрес аж ніяк не більше. Це означає, що свербіж викликає емоційне роздратування незалежно від інших проблем зі здоров'ям.

Отримані дані свідчать про те, що сам симптом (а не тільки захворювання) може впливати на людей. Хронічний стрес, у свою чергу, призводить до розладу імунної, гормональної і серцево-судинної систем.

Джерело compulenta.ru


Інші новини розділу

 • Комфортні покупки в інтернет-магазині

  Комфортні покупки в інтернет-магазині · Jane Holiday · 14.06.2017 12:53

  В сучасному світі велика кількість покупок здійснюється покупцем через інтернет, але так не хочеться штудіювати мережу в пошуках різних інтернет-магазинів. Дуже зручно, коли усе необхідне зібрано на одному сайті. До вашої уваги, бренд «Подушка», який на своїй інтернет-сторінці зібрав велику кількість товару для різних галузей життя.


 • Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку

  Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку · Jane Holiday · 31.05.2017 15:30

  Часто трапляється, що ми заводимо в себе дома рослину, яка сподобалася і раптом бачимо, що вона не дуже нам підходить.


 • Здорова психіка: рецепт збереження

  Здорова психіка: рецепт збереження · Anastasia · 05.12.2016 17:27

  У безперервному вирі буденних справ ми не помічаємо, що звички допомагають продукувати стресові ситуації у нашому і без того неспокійному житті. Відсутність сну, ненормований режим харчування чи солодке на вечерю – всі ці на перший погляд буденні речі завдають шкоди нашій психіці. Тому вчені склали перелік звичок, які допоможуть вам жити у шаленому графіку.


 • Прикраси розповідають про характер людини

  Прикраси розповідають про характер людини · Anastasia · 24.11.2016 16:26

  Психологи дійшли до висновку, що ми підбираємо прикраси в залежності не від фінансових можливостей, а від нашого внутрішнього «я». Одні надають перевагу золоту чи діамантам, інші ж із радістю носять яскраву біжутерію. Вибір прикрас чи їх відсутність може розповісти про людину більше, ніж ми думаємо.


 • Зимова депресія: чим заїсти

  Зимова депресія: чим заїсти · Anastasia · 16.11.2016 13:09

  Зима – пора холоду, снігу та авітамінозу. Зміна погоди та температурних показників, безумовно, впливає на те, що ми кладемо до рота. Іноді дуже важко "не заїдати" похмурий день плиткою шоколаду, але ж це так приємно! Дієтологи стверджують, що зміна раціону в цей період року є нормою, але зловживати не варто, адже, в першу чергу, страждає здоров'я. Тому вони наводять короткий перелік продуктів, які можуть стати в нагоді при зимовій сплячці.