Гранат допоможе боротися зі стійким до антибіотиків золотистим стафілококом Автор: Вікторія · Опубліковано: 30.12.2009 17:43 · Розділ: Наука

Хімічні речовини, що містяться в шкірці гранатів, здатні допомогти в боротьбі з метицилін-резистентними штамами золотистого стафілокока.

Метицилін-резистентні мікроорганізми - бактерії, стійкі до хімічно модифікованому пеніциліну, - є однією з найпоширеніших лікарняних інфекцій. Симптоми захворювання варіюються від висипки до пневмонії, абсцесів і сепсису. Найчастіше від резистентних штамів бактерій страждають люди з ослабленим імунітетом.

Гранатова шкірка здолає резистентні штами мікроорганізмів. Фото взято з сайту stat8.ru
Гранатова шкірка здолає резистентні штами мікроорганізмів. Фото взято з сайту stat8.ru

Вчені з Кінгстонського університету (Великобританія) розробили мазь на основі гранатової шкірки і виявили, що у поєднанні з іншими натуральними інгредієнтами (вітаміном С та солями металу) вона успішно справляється із стійкою до антибіотиків бактерією.

Нові засоби для боротьби з резистентними штамами потрібні медикам негайно, оскільки кількість випадків зараження бактерією росте швидкими темпами. І якщо раніше зараження траплялися тільки в межах лікарень, то тепер все більш поширеними стають позалікарняні штами, які краще пристосовуються до навколишнього середовища. Вони виявляються у людей, які не відвідували лікарень і ніяк не контактували з іншими носіями. Це означає, що заразитися можна в різних громадських місцях - від шкіл до фітнес-центрів.

Серед пацієнтів, заражених метицилін-стійкими штамами, смертність складає 31%. Щорічно тільки в США від лікарняних інфекцій помирають більше 20 тисяч чоловік. Лікування пацієнта зараженого резистентними до антибіотиків мікроорганізмами може коштувати від 3 до 35 тисяч доларів США.

Джерело kingston.ac.uk


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.