Дослідники розкрили секрет дії протиракового грибка Автор: Вікторія · Опубліковано: 08.01.2010 14:33 · Розділ: Наука

Вчені з британського університету Ноттінгема вважають, що вивчення механізму впливу лікувальної речовини, знайденої в лісових грибах, допоможе зробити ліки від раку більш ефективними і здатними виліковувати широкий діапазон різного роду захворювань.

Природний антибіотик кордицепін, який широко використовується в китайській медицині, спочатку отримували з рідкісного виду грибків, що паразитують на личинках деяких комах. Мікроскопічний грибок кордицепс давно викликав інтерес науковців. Вперше результати дослідження кордицепіну були опубліковані в 1950 році. Тоді з'ясувалося, що незважаючи на багатообіцяючі властивості, кордицепін швидко розчиняється в організмі.

Грибок кордицепс. Фото взято з сайту mcaster.biz
Грибок кордицепс. Фото взято з сайту mcaster.biz

Цей недолік можна усунути, з'єднавши його ще з одним препаратом. Однак, додатковий компонент може викликати побічні ефекти, що в свою чергу обмежує застосування ліків. В результаті, вчені звернули увагу на інші речовини, властивості яких допомагають боротися з раком, а механізм дії кордицепіну так і не був детально вивчений.

Тепер було встановлено, що кордицепін впливає на клітини двома шляхами. У малих дозах він пригнічує процес неконтрольованого росту та поділу клітин, а у великих - не дає клітинам зростатися, що в свою чергу теж пригнічує ріст пухлини. Обидва результати досягаються, швидше за все, одним і тим же способом - речовина втручається в процеси вироблення білка клітинами.

Одна з дослідників, доктор Корнелія де Мур вважає, що "відкриття допоможе виділити низку ракових захворювань, які піддаються лікуванню кордицепіном". За її словами, вивчивши сприйнятливість різних видів раку до кордицепіну і його сполук, вчені зможуть підготувати ґрунт для розробки нових ліків проти цієї недуги.

"Наукові знання, отримані в результаті дослідження, пояснюють механізм дії лікувальної речовини, що може мати велике значення для боротьби з однією з найбільш серйозних хвороб", - підтвердила Джанет Ален, професор з британської дослідницької Ради з біотехнології та біології, яка і спонсорувала дослідження.

Джерело bbc.co.uk


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.