Виявлено нові види горобини круглолистої Автор: Вікторія · Опубліковано: 06.01.2010 09:38 · Розділ: Природа

Три нові види дерев виявлені в ущелині Чеддер (графство Сомерсет, Англія), хоча, здавалося б, за сотні років наукових пошуків тут була описана кожна травинка.

Кручі ущелини Чеддер. Фото взято з сайту telegraph.co.uk
Кручі ущелини Чеддер. Фото взято з сайту telegraph.co.uk

У цьому, немає нічого дивного, адже до цього дня вапнякові скелі, що досягають 120 метрів у висоту, вважаються дуже небезпечними для детального дослідження. За довгі роки натуралісти вперше облазили скелі в пошуках різновидів горобини арія або горобини круглолистої (Sorbus aria). Всього вдалося виявити вісім видів, п'ять з них відомі, а трьом іншим було присвоєно нові назви.

Горобина Sorbus aria. Фото взято з сайту bellquel.bo.cnr.it
Горобина Sorbus aria. Фото взято з сайту bellquel.bo.cnr.it

Першою на очі дослідникам потрапила чеддерська круглолиста горобина (Sorbus cheddarensis) з овальним листям, що може досягати семи метрів у висоту. Виявлено дев'ятнадцять представників цього виду.

Інші п'ятнадцять особин отримали назву круглолиста горобина скель-двійників (Sorbus eminentoides). Цей вид характеризується округлими листками та сірувато-бурою корою і може рости до дев'яти метрів заввишки.

Крім того, було виявлено ще тринадцять дерев виду круглолиста горобина скелі Гауге (Sorbus rupicoloides) з довгими вузькими листям, що досягають семи метрів у висоту.

Зразки тканини дерев піддалися ДНК-аналізу і лише після цього було зроблено висновок про нові види. За допомогою GPS-технології встановлено точне місце знаходження кожного дерева, щоб у разі загрози представників рідкісних видів можна було перемістити в безпечніше місце.

Джерело telegraph.co.uk


Інші новини розділу