Випробувано новий метод лікування смертельної хвороби Хантінгтона Автор: Вікторія · Опубліковано: 08.01.2010 12:39 · Розділ: Медицина

Новий підхід до боротьби з хворобою Хантінгтона - генетичного захворювання, що приводить до смерті протягом 10-15 років, - відкриває дослідження, проведене фахівцями Каліфорнійського університету (UCLA).

Раніше вчені вже встановили, що це захворювання є невиліковним; при цьому пацієнт поступово втрачає здатність ходити, говорити, ковтати і ясно мислити. В основі цих дегенеративних процесів лежить мутація білка 350-kDa, також відомого як хантінгтин. Його функції невивчені до цього часу, але вчені припускають, що він якимось чином грає ключову роль у розвитку захворювання.

Дослідники виявили невелику ділянку білка, який може змінюватися завдяки процесу фосфорилювання - одного з найбільш розповсюджених способів природної модифікації білків в організмі.

Щоб перевірити, як цей процес може вплинути на перебіг хвороби, вчені модифікували дві амінокислоти загадкового білка хантінгтин у двох різних груп мишей - в одному випадку фосфорилювання штучно форсували, в іншому його, навпаки, блокували.

Дослідники виявили, що запобігання фосфорилювання викликало у мишей розвиток симптомів хвороби Хантінгтона, чого не виникало у разі штучної стимуляції процесу.

Вільям Янг (на знімку за мікроскопом) вважає, що виявив спосіб перемогти нейродегенеративне захворювання, на яке у Штатах страждає кожен десятитисячний. Фото взято з сайту membrana.ru
Вільям Янг (на знімку за мікроскопом) вважає, що виявив спосіб перемогти нейродегенеративне захворювання, на яке у Штатах страждає кожен десятитисячний. Фото взято з сайту membrana.ru

"Наш експеримент виявив критичний молекулярний перемикач, - говорить один з авторів дослідження Вільям Янг. - Ми були здивовані, виявивши, що настільки тонка модифікація всього двох амінокислот може запобігти розвитку хвороби Хантінгтона". Вчені припускають, що фосфорилювання мутантного білка відкриє нові захоплюючі можливості для генетичної терапії.

Джерело membrana.ru


Інші новини розділу