Дзвін у вухах лікуватимуть музикою Автор: Вікторія · Опубліковано: 08.01.2010 15:33 · Розділ: Цікаві факти

Група вчених під керівництвом Христо Пантева (Christo Pantev) з Інституту біомагнетизму та аналізу біосигналів вестфальського університету Вільгельма (Institute for Biomagnetism and Biosignalanalysis at Westfalian Wilhelms-University), Німеччина, створила музичний лікувальний дзвін, що базується на частотах дзвону у вухах пацієнтів, причому музика адаптована до смаків різних людей.

Після року прослуховування зміненої вченими музики, у пацієнтів спостерігалося зниження гучності дзвону на відміну від тих, хто слухав звичайну музику. Дзвін у вухах поширений в індустріалізованих державах і у 1-3% населення буває настільки гучним, що починає сильно ускладнювати життя.

Дзвін у вухах буває настільки гучним, що починає суттєво ускладнювати життя. Фото взято з сайту buzzle.com
Дзвін у вухах буває настільки гучним, що починає суттєво ускладнювати життя. Фото взято з сайту buzzle.com

Вчені повідомляють, що точна причина виникнення дзвону у вухах невідома, проте встановлено, що слухова зона кори головного мозку у тих, у кого спостерігається дзвін у вухах, часто деформована. Керівник дослідження повідомив, що завдяки їхньому відкриттю, «рівень гучності» дзвону у вухах можна буде знизити дешевим і приємним способом.

У свою чергу, австралійські дослідники встановили, що походи в гучні бари і гучна музика в навушниках викликають ризик розвитку постійних проблем зі слухом. За оцінками урядової комісії, слуховими розладами в тій чи іншій мірі страждають дві третини жителів країни, а 70% австралійців у віці від 18 до 34 років скаржаться на дзвін у вухах, який також може бути ознакою слухових розладів.

Як з'ясувала комісія, музику через навушники з MP3-плеєрів слухає 76% молодих австралійців. При цьому 60% - на гучності, достатній, щоб пошкодити слух. Більшість з них не усвідомлює, що це може призвести до непоправних розладів.

Комісія з охорони здоров'я Європейського союзу ще минулого року висловила тривогу щодо шкоди, яку може завдати прослуховування музики в навушниках в занадто гучному режимі.

А Науковий комітет ЄС із загроз для здоров'я, що були недавно виявлені або виникають (EU Scientific Committee on Emerging and Newly Identified Health Risks) попередив, що тривале прослуховування музики підвищеної гучності в навушниках може призвести до втрати слуху і дзвону у вухах, і запропонував Європейської комісії встановити нові стандарти безпечного рівня звуку в MP3-плеєрах.

Джерело newsland.ru


Інші новини розділу