До чого призводять зіткнення карликів і чорних дір? Автор: Вікторія · Опубліковано: 05.01.2010 12:35 · Розділ: Наука

Астрономи виявили ще одне можливе джерело високоенергетичного космічного випромінювання - ним виявився процес злиття нейтронної зірки і білого карлика з наступним утворенням чорної діри.

В рамках спостереження дослідників цікавили космічні промені з енергією близько 1020 електронвольт (для порівняння, найпотужніші сонячні викиди мають енергію близько 107 - 1010 електронвольт). Для цього вони спостерігали об'єкт SDSS 1257 +5428 на відстані 170 світлових років від Землі.

Зіткнення чорної діри і білого карлика. Фото взято з сайту universetoday.com
Зіткнення чорної діри і білого карлика. Фото взято з сайту universetoday.com

Як виявилося, цей об'єкт, розташований досить близько за космічними мірками, є подвійною системою, що складається з білого карлика і нейтронної зірки (або чорної діри малої маси). Вчені припускають, що злиття подібних об'єктів в системі приводить до утворення чорної діри з масою близько 3 сонячних, оточеної акреційним диском. При цьому виникає потужний викид, ударна хвиля від якого іонізує матерію. Таким чином, виникають високоенергетичні космічні промені.

Підкреслюється, що злиття нейтронної зірки і білого карлика має супроводжуватися потужними гравітаційними хвилями, які цілком можна реєструвати за допомогою існуючих детекторів. Мова йде, зокрема, про LIGO (Laser Interferometer Gravitational-Wave Observatory - лазерно-інтерферометрична гравітаційно-хвильова обсерваторія).

Джерело universetoday.com


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.