Вчені навчилися змінювати форму графенових листів водою Автор: Вікторія · Опубліковано: 08.01.2010 09:34 · Розділ: Наука

Складати одноатомні листи з вуглецевих атомів у будь-які форми навчилися хіміки університету Іллінойсу в Чикаго (UIC). Варто зазначити, що їм для цього не знадобилося використовувати складні методи і хімічні сполуки.

Американці виявили, що змінювати форму графенових "аркушів" можна за допомогою слабких взаємодій між ними і краплями води нанометрового розміру. "Раніше ми навіть не підозрювали, що коли-небудь зможемо контролювати процес складання", - говорить керівник нинішнього дослідження, Петр Краль (Petr Král).

Ця робота почалася з того, що Краль та його колеги побудували комп'ютерну модель слабкої взаємодії між нанокаплями води і графеном. Виявилося, що так звані сили Ван-дер-Ваальса здатні змінити форму листів з вуглецевих атомів. При цьому вода і графен не взаємодіють хімічно, що, безсумнівно, дуже зручно для вчених.

"Варіюючи розмір краплі, форму та розмір графенової заготовки, ми змогли скласти найрізноманітніші фігури, які стануть у пригоді в різних програмах", - розповідає Краль.

Для виконання всіх операцій достатньо озброїтися атомним силовим мікроскопом і мікроскопічними інструментами (шприци, голки). Останні потрібні для точного розміщення крапель води та інших матеріалів на вуглецевих аркушах.

Все це розмаїття форм гнутого графена знадобилося американським хімікам для створення нанорозмірних пристроїв нового типу. Адже, маючи можливість надавати графеновому листу будь-яку форму, можна зібрати нанобота, - пристрій з унікальними механічними, електричними та оптичними властивостями.

Однак Краль і його колеги мріють про інше застосування гнутого графену. Вони намагаються вживити його в мембрану живої клітини, покривши сформовані фігури фосфоліпідами. Якщо коли-небудь вдасться створити такий біохімічний гібрид, учені зможуть змусити графен виконувати всередині клітини певні функції.

Джерело membrana.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.