Романи про Гаррі Поттера очолили рейтинг найкращих книг 2000-х Автор: Вікторія · Опубліковано: 29.12.2009 17:35 · Розділ: Культура

Серія романів "Гаррі Поттер" британської письменниці Джоан Роулінг очолила рейтинг найкращих книг десятиліття. На думку критиків, історії про юного чарівника сприяли тому, щоб мільйони молодих людей полюбили читання книг.

Найкращі книги десятиліття. Фото взято з сайту books-center.ru
Найкращі книги десятиліття. Фото взято з сайту books-center.ru

На другому місці рейтингу опинилася вампірська сага "Сутінки" американки Стефані Майєр. Всі частини серії романів увійшли до списку бестселерів. Далі йде книга Джозефа Елліса "Брати-засновники: покоління революціонерів". Це твір, що вийшов в 2000 році та отримав Пуліцерівську премію в категорії "історичний роман". Четверте місце займає книга президента США Барака Обами "Зухвалість мрій".

До списку також ввійшов "Код да Вінчі" Дена Брауна, "Мільйон маленьких осколків" Джеймса Фрея, а також книга колишнього агента ЦРУ, Кенета Полака "Загрожуюча буря: навіщо вторгатися в Ірак".

Раніше автор пригод Гаррі Поттера була названа найбільш популярним письменником десятиліття у Великобританії. У період з 2000 по 2009 рік було продано 29 мільйонів екземплярів книг Роулінг на загальну суму 225,9 мільйона фунтів (більше 360 мільйонів доларів).

Джерело vesti.kz


Інші новини розділу

 • Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей

  Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей · kseniya_www · 04.04.2017 15:01

  Сучасне суспільство дуже нав'язливо популяризує ідею про те, що людина практично всемогутнє створіння і для нього не існує, мабуть, ніяких кордонів. Така популяризація з одного боку здорово мотивує і надихає, але з іншого, викликає явний дисонанс між горезвісним «хочу» і «можу». Адже бажання людини, часом бувають дійсно глобальні, але можливості для досягнення цього, часто, більш ніж скромні. І немає якогось ефективного інструменту для допомоги в здійсненні задуманого.


 • Де читати про книжки

  Де читати про книжки · Anastasia · 09.12.2016 15:13

  Щоразу при поході до книгарні перед нами постає вибір: що читати? Сучасна літературна критика «живе» переважно в соцмережах та блогах. Паперові видання, які публікують інформацію про новинки літератури радше висвітлюють суб’єктивну думку автора статті, а вона не може зрівнятися з думкою громадськості, якою кишить мережа. До вашої уваги перелік сайтів, які допоможуть обрати те, що буде до душі.


 • Київська влада вирішила популяризувати українську мову

  Київська влада вирішила популяризувати українську мову · Марина Левицкая · 13.06.2016 20:28

  Депутати Київської міської ради прийняли рішення популяризувати українську мову. Для цього вони пропонують городянам перекласти на українську мову весь документообіг в столиці. Крім цього, на українську мову планують перекласти рекламу, впровадити її в ресторанах та всіх закладах торгівлі.


 • Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції

  Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції · Марина Левицкая · 07.06.2016 21:51

  Навіть якщо в найближчий час ви не збираєтесь на вечірку або прийом, не варто відмовляти собі в задоволенні придбати надзвичайно красиву вечірню сукню. І не сумнівайтеся, що привід одягти її обов'язково знайдеться. Вечірні сукні цього року рясніють таким розмаїттям, що серед них знайдеться та, що відповідає вашим уподобанням і події, для якої вона призначається.


 • Зірки, які вживали наркотики

  Зірки, які вживали наркотики · Марина Левицкая · 30.03.2016 12:42

  Правда, що всі популярні артисти вживають наркотичні речовини? Хто продає їм допінг, і хто з них поховав своїх друзів, які страждали від наркозалежності?