Вчені пропонують вивчати озера Титану за допомогою човнів Автор: Andriy · Опубліковано: 29.12.2009 10:10 · Розділ: Наука

Якщо одна з пропозицій NASA здійсниться, то великі озера, які за попередніми даними знаходяться біля північного полюса супутника Сатурна, одного разу можуть бути досліджені човнами. Концепцію вже два роки розглядає команда учених під керівництвом доктора Еллен Стофан (Ellen Stofan) з компанії Proxemy Research. Об'єктами вивчення місії на супутнику Сатурна пропонується зробити "водойми" Ligeia Mare та/або Kraken Mare. Ligeia Mare займає велику площу, більшу ніж Каспійське море - найбільше озеро на Землі.

Знімок Титану зроблений спусковим зондомГюйгенс 14 січня 2005 року. Вид на захід, 8 км над поверхнею. Фото взято з сайту 3dnews.ru
Знімок Титану зроблений спусковим зондомГюйгенс 14 січня 2005 року. Вид на захід, 8 км над поверхнею. Фото взято з сайту 3dnews.ru

Свідоцтва існування схожих на озера темних утворень на Титані вперше виявлені в ході місії "Кассіні" (Cassini) у 2005 році, а Kraken Mare відкрито в 2007 р. До багатьох з темних областей примикають канали, контури яких дуже нагадують сформовані потоком рідини. В умовах дуже низької температури на супутнику (до -179° С) метан та інші вуглеводні знаходяться в рідкому стані, але до води це, зрозуміло, не відноситься. Тому вчені вважають, що особливі темні ділянки, які спостерігалися космічним апаратом - це скупчення метану, етану або їх суміші. Дослідники пропонують запустити місію Titan Mare Explorer (TiME) в січні 2016 року. Космічний апарат повинен буде зробити кілька витків навколо Землі і потім Юпітера, щоб отримати потрібне прискорення для досягнення Сатурна. Прибуття до Титану в такому випадку відбудеться в червні 2023 року. Вартість проекту менш $425 млн - відносно небагато в порівнянні з іншими місіями, такими як $3,2-млрд "Кассіні-Гюйгенс" (включає власне станцію "Кассіні" і зонд "Гюйгенс"), що почала шлях до кілець планети в 1997 році і досягла її в 2004 р.

Човен буде перевозити мас-спектрометр, сонар, камери та метеорологічні інструменти. Головна мета - аналіз озер для встановлення їх точного хімічного складу, але цікавить вчених і кругообіг метану з іншими елементами. Сонар же необхідний для визначення глибини і контурів дна, а знімки з камер повинні передаватися на Землю. Вважається, що кругообіг рідини на супутнику повторює процеси, що проходять на нашій планеті, але називається замість гідрологічного циклу метанологічним (methane-ologic cycle). За оцінкою команди, дослідження допоможе краще зрозуміти земний клімат: якщо створити кліматичну модель, що працює і для Титана, і для Землі, тоді з більшою впевненістю можна буде стверджувати про розуміння фундаментальних земних процесів.

В даний час NASA і Європейське космічне агентство (ESA) планують спільну місію на Юпітер, але не на Сатурн. Можливо, шанс здійснити задум з’явиться в рамках програми NASA Discovery Class, пропозиції для якої будуть прийматися на початку 2010 року.

Джерело 3dnews.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.