Ветеринари вважають, що собаки можуть бути прекрасними діагностами Автор: Вікторія · Опубліковано: 08.01.2010 08:32 · Розділ: Цікаві факти

Собаки здатні виявляти рак у людини раніше, ніж це зроблять лікарі. Більш того, чотириногі настільки добре справляються з подібним завданням, що австралійські ветеринари пропонують завести собак-діагностів у всіх хірургічних відділеннях лікарень.

Нещодавно собака на прізвисько Каспар «винюхав» злоякісну пухлину у своєї власниці, Поли Бокман-Чато. Тварина часто втикалася носом у хазяйську пахву і навіть іноді клала туди лапу, але спочатку Пола не надавала цьому значення, вважаючи, що таким чином Каспар демонструє свою любов. Однак під час чергового медичного огляду у жінки були виявлені ранні ознаки раку лімфатичного вузла саме в тому місці, яке часто нюхав її улюбленець.

Собака Каспер зі своєю хазяйкою, яку врятував від раку. Фото взято з сайту news.com.au
Собака Каспер зі своєю хазяйкою, яку врятував від раку. Фото взято з сайту news.com.au

Ветеринари впевнені, що пси зможуть врятувати багато тисяч життів, якщо їх візьмуть «на службу» у лікарні. Зрозуміло що тварини не замінять традиційних методів дослідження, але стануть прекрасним засобом для ранньої діагностики ракових захворювань. Сьогодні собак часто можна зустріти в американських поліклініках: адже достатню тільки погладити пса і пацієнт заспокоюється, у нього знижується кров'яний тиск.

Джерело news.com.au


Інші новини розділу