Ідентифіковано структуру мозку, що допомагає людині переключати увагу Автор: Вікторія · Опубліковано: 08.01.2010 10:35 · Розділ: Наука

Вчені з Інституту біологічних досліджень ім. Солка та Каліфорнійського університету в Сан-Дієго (США) встановили, які мозкові структури людини дають їй можливість фільтрувати інформацію, що надходить, вибираючи значущі зовнішні подразники.

Для того щоб оцінити обстановку, ми зазвичай переводимо погляд з одного предмета на інший, отримуючи інформацію про кожен з них. Відомо, що верхні горбки чотиригорбкового тіла середнього мозку допомагають контролювати положення голови і напрям погляду.

Люди та інші примати також мають здатність "таємно" сфокусувати увагу на якому-небудь об'єкті; розвиток навику пояснюється тим, що в групах тварин погляд може сприйматися як загроза. До цього часу фахівці не знали, яку роль у цьому випадку відіграють верхні горбки.

У своїх дослідах автори тимчасово позбавляли активності ту частину структури мозку мавп, яка їх цікавила. Під час дослідів тварини спостерігали за екраном монітора, з центру якого надходив зовнішній подразник. Як з'ясувалося, в такій ситуації піддослідні починали відволікатися при виконанні завдання (визначенні напрямку руху подразника) і керувалися інформацією, що демонструвалася в інших областях екрану.

Мавпи повинні були визначити напрямок руху в червоному колі, не зводячи очей з квадрата в центрі композиції. Фото взято з сайту eurekalert.org
Мавпи повинні були визначити напрямок руху в червоному колі, не зводячи очей з квадрата в центрі композиції. Фото взято з сайту eurekalert.org

"Приблизно такі ж результати демонструють пацієнти з синдромом одностороннього просторового ігнорування, - розповідає учасник дослідження, Лі Лавджой (Lee Lovejoy). - Вони не реагують на подразники, що з'являються в половині простору, протилежного ураженій ділянці мозку".

"Наше дослідження доводить, що процес фокусування уваги контролюється не тільки корою і таламусом, всластивим більш високоорганізованим організмам, але і філогенетично, більш старими структурами стовбура мозку", - підсумовує вчений.

Джерело eurekalert.org


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.