Як хімікати впливають на здоров'я людини? Автор: Вікторія · Опубліковано: 08.01.2010 16:36 · Розділ: Краса і здоров'я

Нью-йоркські вчені отримали федеральний грант на дослідження довгострокового впливу хімікатів на здоров'я людини.

Мова йде про речовини, що містяться в пластикових пляшках, іграшках, медичному обладнанні, подушках і меблевих оббивних матеріалах. П'ять мільйонів доларів фахівці витратять на те, щоб з'ясувати, чи залишаються в людському організмі мікроскопічні кількості хімікатів, і чи здатні вони здійснювати тривалий вплив на здоров'я.

Такі ж гранти отримали дослідники в Каліфорнії і Вашингтоні.

У рамках досліджень вчені будуть збирати зразки сечі, крові та слини і навіть аналізувати дихання добровольців, які живуть в різних районах штату Нью-Йорк. Аналіз зразків дозволить встановити, яка кількість і яких хімікатів (фталати, бісфенол А, полібромований дифенол-ефір) "курсує" по кровоносній системі та жирових тканинах людини.

Фталати часто додають у дитячі іграшки. Фото взято з сайту grafamania.net
Фталати часто додають у дитячі іграшки. Фото взято з сайту grafamania.net

Передбачається, що деякі речовини метаболізуються і виводяться з організму, а інші залишаються там надовго. Фталати, які використовуються для пом'якшення пластику і застосовуються при виготовленні іграшок, душових фіранок, покриття підлоги та медичного обладнання, можуть викликати репродуктивні проблеми. Бісфенол А, який часто додається в пластикові пляшки, стоматологічні пломбувальні матеріали та захисне покриття металевого посуду, може порушувати роботу репродуктивної та нервової систем, а також сприяти виникненню раку простати і грудей.

Полібромованний дифенол-ефір, інгібітор горіння, що часто використовується у виробництві м'яких меблів, автомобільних запчастин і домашньої електроніки, пов'язують з розладами функцій печінки та щитовидної залози.

Результати біомоніторингу фахівці будуть порівнювати з даними, отриманими з усієї країни. Відомо, що жителі різних районів піддаються впливу різних хімічних речовин з навколишнього середовища. Так, населення міста Нью-Йорка вдихає більше вихлопних газів, а в організмах представників азіатських спільнот міститься багато ртуті, оскільки вони часто їдять рибу.

Джерело yahoo.com


Інші новини розділу

 • Комфортні покупки в інтернет-магазині

  Комфортні покупки в інтернет-магазині · Jane Holiday · 14.06.2017 12:53

  В сучасному світі велика кількість покупок здійснюється покупцем через інтернет, але так не хочеться штудіювати мережу в пошуках різних інтернет-магазинів. Дуже зручно, коли усе необхідне зібрано на одному сайті. До вашої уваги, бренд «Подушка», який на своїй інтернет-сторінці зібрав велику кількість товару для різних галузей життя.


 • Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку

  Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку · Jane Holiday · 31.05.2017 15:30

  Часто трапляється, що ми заводимо в себе дома рослину, яка сподобалася і раптом бачимо, що вона не дуже нам підходить.


 • Здорова психіка: рецепт збереження

  Здорова психіка: рецепт збереження · Anastasia · 05.12.2016 17:27

  У безперервному вирі буденних справ ми не помічаємо, що звички допомагають продукувати стресові ситуації у нашому і без того неспокійному житті. Відсутність сну, ненормований режим харчування чи солодке на вечерю – всі ці на перший погляд буденні речі завдають шкоди нашій психіці. Тому вчені склали перелік звичок, які допоможуть вам жити у шаленому графіку.


 • Прикраси розповідають про характер людини

  Прикраси розповідають про характер людини · Anastasia · 24.11.2016 16:26

  Психологи дійшли до висновку, що ми підбираємо прикраси в залежності не від фінансових можливостей, а від нашого внутрішнього «я». Одні надають перевагу золоту чи діамантам, інші ж із радістю носять яскраву біжутерію. Вибір прикрас чи їх відсутність може розповісти про людину більше, ніж ми думаємо.


 • Зимова депресія: чим заїсти

  Зимова депресія: чим заїсти · Anastasia · 16.11.2016 13:09

  Зима – пора холоду, снігу та авітамінозу. Зміна погоди та температурних показників, безумовно, впливає на те, що ми кладемо до рота. Іноді дуже важко "не заїдати" похмурий день плиткою шоколаду, але ж це так приємно! Дієтологи стверджують, що зміна раціону в цей період року є нормою, але зловживати не варто, адже, в першу чергу, страждає здоров'я. Тому вони наводять короткий перелік продуктів, які можуть стати в нагоді при зимовій сплячці.