Гнів допомагає спортсменам-екстравертам Автор: Вікторія · Опубліковано: 05.01.2010 10:38 · Розділ: Наука

Коли боксери ритуально обмінюються образами перед важливим матчем, це не просто робота на публіку, вважають спортивні психологи.

Дослідники з Університету Бангор в Гвінеді (Великобританія) виявили, що гнів, якщо його ефективно використовувати, може підвищити «продуктивність» у певних видах спорту. Щастя, навпаки, не сприяє цьому, оскільки саме по собі є самодостатнім.

Дослідження було проведено у зв'язку з тим, що, як з'ясувалося, вплив гніву на спортивні перемоги раніше практично не вивчався.

Гнівливі спортсмени здатні покращити свої показники на 25%. Фото взято з сайту dallasnews.com
Гнівливі спортсмени здатні покращити свої показники на 25%. Фото взято з сайту dallasnews.com

Експерименти продемонстрували, що гнівливі спортсмени здатні покращити свої показники на 25%. Однак, це справедливо, тільки по відношенню до тих видів спорту, які заохочують удари ногами і руками і прагнення вивести суперника з гри, тобто діяльність, яка є природним вираженням гніву. Там, де треба вирішувати більш складні завдання, ніяка злість не допоможе.

Гнів допомагає формулювати думки не тільки спортсменам, але й їх наставникам. Фото взято з сайту compulenta.ru
Гнів допомагає формулювати думки не тільки спортсменам, але й їх наставникам. Фото взято з сайту compulenta.ru

Крім того, гнів допомагає тільки спортсменам-екстравертам. Ймовірно, це пов'язано з тим, що вони звикли активно виражати свої емоції на публіці.

Джерело bbc.co.uk


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.