Генератором випадкових чисел служить пісочний годинник Автор: Andriy · Опубліковано: 28.12.2009 16:34 · Розділ: Нові технології

Сьогодні непросто стало назвати пристрій або винахід, що не піддається віянню часу і так чи інакше не змінився під впливом високих технологій. І якщо кому-небудь на гадку приходять пісочний годинник, то це явний промах. Ні, пісок і скло залишилися тими ж, а от методи використання змінилися. Наприклад, USB Hourglass комбінує цей простий прилад, обертовий механізм і оптичну систему біля "горловини" для спостереження за піском. Кількість проникаючого через нього світла до сенсора перетворюється в електричний сигнал і оцифровується, а мікроконтроллер визначає момент повороту годин. Як описують систему розробники, дані передаються через інтерфейс USB на комп'ютер, де їх можна використовувати як джерело випадкової ентропії. Живлення також подається через USB-кабель.

Фото взято з сайту news.org.ua
Фото взято з сайту news.org.ua

Напевно, ця комбінація високих технологій та стародавнього винаходу не стане жаданим подарунком під ялинку, та й мета - не порадувати погляд, а надати джерело випадкових чисел, оскільки суворі математичні формули з заданими параметрами для цього не підходять. В якості недетермінованих джерел також пропонуються радіоактивний розпад, сигнал на радіочастоті, де немає мовлення й інші варіанти. USB Hourglass непогано виглядає на їх фоні в плані частоти отримання даних, вартості, безпеки, надійності та простоти. Розробники вважають, що людина, яка розбирається в схемотехніці, зможе самостійно зібрати пристрій за кілька днів, витративши близько $100.

Існують і комерційні системи отримання випадкових чисел, але часто ці генератори або не поставляються окремо і є частиною комплексних рішень, або програмний код для них закрито, або вони надто складні для самостійної перевірки надійності. Схема ж USB Hourglass відкрита. Пристрій видає щомиті в текстовій формі 100 значень у вигляді 10-бітних невід'ємних цілих чисел. Переворот годин відбувається кожні 2 хвилини і займає 2 секунди. Поки що для придбання система недоступна.

Джерело news.org.ua


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.