Вчені створили робота-колібрі Автор: Вікторія · Опубліковано: 05.01.2010 08:28 · Розділ: Нові технології

Японські вчені продемонстрували робота-колібрі. Розробка, виконана вченими з Університету Чіба, є мініатюрним (розміром із звичайного колібрі) роботом, оснащеним двома парами крил. Здійснюючи до 30 махів в секунду, апарат здатний пересуватися в повітрі досить швидко. Вага робота становить близько 2,6 грама, а вартість його розробки - близько 2,1 мільйона доларів.

У рамках демонстраційного польоту, робот, управління якими здійснюється за допомогою інфрачервоного випромінювання, зробив у повітрі кілька фігур, включаючи вісімку. За словами вчених, до березня 2011 року вони планують навчити робота зависати нерухомо в повітрі (як його природний прототип), а також забезпечити апарат відеокамерою.

Робот-колібрі, здійснюючи до 30 махів в секунду, здатний пересуватися в повітрі досить швидко. Фото взято з сайту designboom.com
Робот-колібрі, здійснюючи до 30 махів в секунду, здатний пересуватися в повітрі досить швидко. Фото взято з сайту designboom.com

Розробники підкреслюють, що робот веде себе в повітрі значно стабільніше в порівнянні з мініатюрним вертольотом, тому може використовуватися для пошуку людей під завалами, переслідування злочинців і навіть в якості зонда на Марсі.

Зовсім недавно вчені з Технологічного інституту Джорджії створили модель робота для підкорення пісків. Новий апарат здатний швидко пересуватися по піщаній поверхні, не грузнучи.

SandBot, забезпечений шістьма колесами-лопатками, які рухаються із змінною швидкістю: коли вони знаходяться у повітрі, то обертаються швидко, а коли на піску - повільно. У результаті новинка здатна розвивати швидкість до 30 сантиметрів в секунду.

Джерело gizmodo.com


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.