Хто в сім'ї повинен мити посуд, щоб шлюб був міцним? Автор: Вікторія · Опубліковано: 04.01.2010 15:37 · Розділ: Цікаві факти

Сімейні пари, які разом займаються домашніми клопотами, більш щасливі у шлюбі. До такого висновку дійшли канадські вчені з Університету Західного Онтаріо, що дослідили залежність між сімейним щастям і розподілом домашніх обов'язків.

Відповідно до їхніх висновків, формула міцного шлюбу проста: жоден з членів сім'ї не повинен брати на себе більше 60% всього обсягу побутових клопотів. Це включає миття посуду і прибирання, купівлю продуктів, готування їжі, прання і навіть догляд за дітьми.

Як виявляється мити посуд потрібно разом. Фото взято з сайту dailymail.co.uk
Як виявляється мити посуд потрібно разом. Фото взято з сайту dailymail.co.uk

Таким чином, традиційне уявлення про те, що всю роботу по дому повинна виконувати жінка, в корені невірне і підриває міцність шлюбу, вважають вчені. За їх підрахунками, ті сім'ї, в яких дружина весь день сидить удома, доглядає за дітьми і стежить за чистотою, розпадаються частіше і швидше.

Причому незадоволені станом справ як чоловік, так і жінка: він - тому що відчуває дуже сильний психологічний тиск як єдиний «здобувач» і «годувальник», вона - тому що відчуває незадоволення собою і фінансову залежність. Крім того, домогосподарки мимоволі відчувають хиткість свого положення, оскільки не забезпечують себе матеріально.

З іншого боку, повністю протилежна ситуація - коли дружина заробляє, а чоловік сидить удома - теж нездорова і аж ніяк не сприяє сімейному благополуччю.

А найбільш щасливими і міцними виявляються родини, в яких обоє з подружжя працюють і рівномірно розділяють домашні обов'язки. Як відзначають вчені, частіше за все це нерелігійні люди, з дітьми підліткового або старшого віку.

Якщо ж комусь з подружжя доводиться брати на себе роль і домогосподарки, і годувальника одночасно, це веде або до підвищених рівнів стресу і незадоволення (у жінок), або до проблем зі здоров'ям та хронічних захворювань (у чоловіків).

Джерело aif.ru


Інші новини розділу