Китайські археологи знайшли гробницю полководця Цао Цао Автор: Вікторія · Опубліковано: 29.12.2009 16:37 · Розділ: Цікаві факти

Китайські археологи знайшли гробницю з останками, що імовірно належать легендарному полководцю, поету і автору творів по військовому мистецтву, Цао Цао.

Роботи на території поховання велися близько року, однак про виявлення останків Цао Цао вчені вирішили оголосити тільки зараз. Крім кісток китайського полководця, який жив у період з 155 по 220 рік нашої ери, в мавзолеї, площа якого складає близько 740 квадратних метрів, також були знайдені останки двох жінок. За словами археологів, одна з них померла у віці 50 років, а друга - у 25 років. Старша могла бути дружиною Цао Цао, а та, що молодша - її служницею.

Гробниця, виявлена археологами. Фото взято з сайту dailymail.co.uk
Гробниця, виявлена археологами. Фото взято з сайту dailymail.co.uk

Основні відомості про життя Цао Цао викладені у знаменитому романі "Троєцарство". Полководець відомий, зокрема тим, що до 205 року придушив Повстання жовтих пов'язок, що вважається однією з причин падіння династії Хань. Після цього Цао Цао та інші полководці вступили в боротьбу за гегемонію на території імперії. Цао Цао помер у віці 65 років і був похований в центральній китайській провінції Хенань близько 1800 років тому.

Камяна табличка, знайдена в гробниці. Фото взято з сайту dailymail.co.uk
Камяна табличка, знайдена в гробниці. Фото взято з сайту dailymail.co.uk

Його образ став традиційним для китайської культури. Цао Цао як герой фігурує у безлічі творів мистецтва (у тому числі сучасного, наприклад, у фільмі "Битва біля Червоної скелі" Джона Ву). Вірші Цао Цао як і раніше вивчають у школах по всьому Китаї.

Джерело lenta.ru


Інші новини розділу