Телескоп Herschel виявив джерела космічного ІЧ випромінювання Автор: Вікторія · Опубліковано: 04.01.2010 10:41 · Розділ: Наука

Слабке космічне випромінювання інфрачервоного діапазону, що досягає Землі, містить у собі ще багато нерозшифрованих даних, необхідних для більш повного розуміння процесів розвитку далеких галактик.

Вивчаючи дані, отримані від аналізаторів далекої інфрачервоної області спектру космічного телескопа Herschel, вчені з Інституту неземної фізики Макса Планка (Max Planck Institute for Extraterrestrial Physics) та інших установ вперше змогли розпізнати більшу половину джерел випромінювання.

У середині 1990-х років вчені, що аналізують дані від космічного апарату NASA COBE, виявили слабке ІЧ випромінювання далекого інтервалу спектра.

Телескоп Herschel виявив джерела космічного ІЧ випромінювання. Фото взято з сайту aerospaceguide.net
Телескоп Herschel виявив джерела космічного ІЧ випромінювання. Фото взято з сайту aerospaceguide.net

Беручи до уваги, що видимий світ говорить нам про зірки в галактиках, ІЧ випромінювання далекого інтервалу спектра випускається холодним пилом, який приховує недавно сформовані зірки. Ідентифікація цих навдивовиж численних запорошених галактик виявилася важким завданням.

Для виявлення такого випромінювання необхідні космічні телескопи, тому що випромінювання поглинається атмосферою і не доходить до поверхні Землі. Більш ранні інфрачервоні космічні телескопи могли виявляти ІЧ світло тільки від найбільш яскравих галактик.

Космічна обсерваторія Herschel, створена Європейським космічним агентством (ESA), що розпочала свою роботу в травні 2009 року, є найбільшим коли-небудь побудованим космічним телескопом з діаметром дзеркала 3,5 м.

Аналізатор PACS, що знаходиться на борту апарата, розроблений для того, щоб одержувати зображення високої чіткості у далекій інфрачервоній області спектра, а також в субміліметровому діапазоні хвильових випромінювань.

Джерело globalscience.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.