Бактерії стають несприйнятливі до антибіотиків під впливом дезінфектантів Автор: Вікторія · Опубліковано: 04.01.2010 09:39 · Розділ: Медицина

Засоби для дезінфекції «навчають» бактерій чинити опір антибіотикам. Співробітники Національного університету Ірландії виявили, що поступове збільшення кількості дезінфектанту, який додається в культури синьогнійної палички (Pseudomonas aeruginosa), вирощені в лабораторії, призводить до того, що у бактерії розвивається стійкість не тільки до дезинфікуючих речовин, а й до антибіотика ципрофлоксацину, хоча з останнім паличка навіть не взаємодіє.

Pseudomonas aeruginosa отримує здатність «вичавлювати» зі своїх клітин протимікробних агентів, чи то дезінфектанти, чи антибіотик. У бактерій, що адаптувалися до дії дезінфікуючих засобів також відбувається мутація в ДНК, яка дозволяє їй не реагувати на антибіотики, подібні ципрофлоксацину.

Pseudomonas aeruginosa. Фото взято з сайту wikipedia.org
Pseudomonas aeruginosa. Фото взято з сайту wikipedia.org

Дослідники вважають, що бактерія-мутант може становити велику небезпеку для пацієнтів лікарень. Через дезінфікуючі засоби, якими регулярно обробляються такі заклади, синьогнійна паличка, і без того стійка до багатьох антибіотиків, стає майже невразливою.

Pseudomonas aeruginosa - паличкоподібна бактерія, що живе у воді та грунті і є одним зі збудників лікарняних інфекцій у людини. Особливо легко вона вражає тих, у кого ослаблений імунітет.

Джерело bbc.co.uk


Інші новини розділу