У Варшаві з'явився пам'ятник алкоголікові Автор: Вікторія · Опубліковано: 03.01.2010 11:03 · Розділ: Культура

На Сталевій вулиці у варшавському районі Прага, з'явився один з найбільш незвичайних пам'ятників, встановлений на честь місцевого алкоголіка, пана Гуми. Статуя розміром з людський зріст зроблена з пластику і зображує злого виснаженого чоловіка середніх років, одягненого в дешеву куртку і діряві кросівки.

Пан Гума, який став прототипом статуї - це реально існуючий персонаж, який жив неподалік від Сталевої вулиці і заробляв собі на життя збором порожніх пляшок і алюмінієвих банок. Отримані гроші він тут же пропивав. Пан Гума навіть позував скульптору на початку роботи над моделлю пам'ятника, але потім помер від хвороби печінки, так і не побачивши готову скульптуру.

Ідея створити один з найбільш незвичайних пам'ятників у Варшаві спала на думку членам громадської організації "Група громадської педагогіки", яка вже багато років займається роботою з важкими підлітками у районі Прага.

Здалеку скульптура пана Гуми дуже нагадує живу людину. Фото взято з сайту gazeta.pl
Здалеку скульптура пана Гуми дуже нагадує живу людину. Фото взято з сайту gazeta.pl

Здалеку скульптура пана Гуми дуже нагадує живу людину. Саме це викликало протести з боку ряду місцевих жителів, що прагнули не допустити його відкриття і навіть одного разу спробували зруйнувати скульптуру. Її творці, які заручилися згодою місцевої влади, пояснюють, що пам'ятник алкоголікові - це застереження, своєрідний стоп-сигнал, який повинен показати молоді, до чого призводить пияцтво, а зовсім не пропаганда алкоголізму.

Однак, протести, не вщухають і частина місцевих жителів вимагають прибрати скульптурну споруду. Представник музею сучасного мистецтва, Івана Митковска, яка у свій час працювала над скульптурою, вже заявила, що якщо досягти згоди з цими місцевими жителями не вдасться, то музей охоче візьме незвичайний пам'ятник в свою експозицію.

Поки питання не вирішене, за пам'ятником зворушливо стежать колишні товариші по чарці пана Гуми. Сидячи на сусідніх лавочках, вони згадують свого товариша і заодно охороняють статую від незадоволених.

Джерело vlasti.net


Інші новини розділу

 • Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей

  Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей · kseniya_www · 04.04.2017 15:01

  Сучасне суспільство дуже нав'язливо популяризує ідею про те, що людина практично всемогутнє створіння і для нього не існує, мабуть, ніяких кордонів. Така популяризація з одного боку здорово мотивує і надихає, але з іншого, викликає явний дисонанс між горезвісним «хочу» і «можу». Адже бажання людини, часом бувають дійсно глобальні, але можливості для досягнення цього, часто, більш ніж скромні. І немає якогось ефективного інструменту для допомоги в здійсненні задуманого.


 • Де читати про книжки

  Де читати про книжки · Anastasia · 09.12.2016 15:13

  Щоразу при поході до книгарні перед нами постає вибір: що читати? Сучасна літературна критика «живе» переважно в соцмережах та блогах. Паперові видання, які публікують інформацію про новинки літератури радше висвітлюють суб’єктивну думку автора статті, а вона не може зрівнятися з думкою громадськості, якою кишить мережа. До вашої уваги перелік сайтів, які допоможуть обрати те, що буде до душі.


 • Київська влада вирішила популяризувати українську мову

  Київська влада вирішила популяризувати українську мову · Марина Левицкая · 13.06.2016 20:28

  Депутати Київської міської ради прийняли рішення популяризувати українську мову. Для цього вони пропонують городянам перекласти на українську мову весь документообіг в столиці. Крім цього, на українську мову планують перекласти рекламу, впровадити її в ресторанах та всіх закладах торгівлі.


 • Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції

  Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції · Марина Левицкая · 07.06.2016 21:51

  Навіть якщо в найближчий час ви не збираєтесь на вечірку або прийом, не варто відмовляти собі в задоволенні придбати надзвичайно красиву вечірню сукню. І не сумнівайтеся, що привід одягти її обов'язково знайдеться. Вечірні сукні цього року рясніють таким розмаїттям, що серед них знайдеться та, що відповідає вашим уподобанням і події, для якої вона призначається.


 • Зірки, які вживали наркотики

  Зірки, які вживали наркотики · Марина Левицкая · 30.03.2016 12:42

  Правда, що всі популярні артисти вживають наркотичні речовини? Хто продає їм допінг, і хто з них поховав своїх друзів, які страждали від наркозалежності?