На Донеччині в 2008 р. півтора тисячі підлітків скоїли злочини «під мухою» Автор: Lussilda · Опубліковано: 05.03.2009 13:27 · Розділ: Суспільство

Найбільш розвинутий промисловий регіон України – Донеччина – перший не лише у металургійній та вугільній галузі, але й не пасе задніх у дитячій злочинності. Більшість таких негативних вчинків скоюється у стані алкогольного сп’яніння.

Про це повідомив на брифінгу заступник начальника кримінальної міліції у справах неповнолітніх Головного управління МВС України в Донецькій області Олександр Подолінний.

За словами О.Подолінного, «торік у Донецькій області у здійсненні злочину взяли участь близько 1500 дітей і підлітків, з них 21% - тобто 329 дітей - скоювали злочин у стані алкогольного сп`яніння».

Як правило, це підлітки, які ніде не навчаються і не працюють, вихідці з неблагополучних сімей. Правоохоронець зазначив, що вже з початку поточного 2009 року «вчинили злочин 24 дитини, перебуваючи у стані алкогольного сп`яніння».

О.Подолінний наголосив, що «алкоголь, звичайно, слугує не причиною здійснення злочинів, а однією з умов, і не виключено, що в тверезому стані цих злочинів могло не відбутися».

Він розповів, що, наприклад, торік підлітки після вживання спиртних напоїв напали в посадці на свого приятеля і забили його до смерті, а в одному з міст області «неповнолітній після вживання пива завдав матері ушкодження, які спричинили смерть».

О.Подолінний наголосив, що одним з важелів боротьби з дитячим алкоголізмом є законодавча заборона на продаж їм спиртних напоїв, яку, на жаль, працівники торгівлі часто порушують.

За словами правоохоронця, минулого року за продаж неповнолітнім спиртних напоїв в області притягли до відповідальності 429 працівників торгівлі. Але, на думку О.Подолінного, найдієвіший метод боротьби з тими торговими об`єктами, де порушують закон щодо продажу спиртних і тютюнових виробів особам, які не досягли 21-річного віку, є «позбавлення ліцензій установ на право діяльності».

Джерело: УНІАН


Інші новини розділу

 • Негативний вплив Facebook на людину

  Негативний вплив Facebook на людину · Anastasia · 18.01.2017 10:48

  Соціальні мережі забирають левову частку нашого часу впродовж дня. Звичайно багато з вас скажуть, що, фейсбучна активність у ХХІ столітті це нормально. Але проблема у тому, що мало хто з користувачів може відрізнити залежність від використання. У певний момент посмішка наших друзів змінилася на чатовий смайлик, а лайки стали прикладом прояву турботи та доброзичливості.


 • Ресторанна премія «Сіль»

  Ресторанна премія «Сіль» · Anastasia · 13.01.2017 15:05

  Наприкінці року, а саме 7 грудня, у столиці вручили щорічну ресторанну премію «Сіль». Нагороди – мідні сковорідки – отримали декілька закладів, які, на думку компетентного журі, є найкращими в нашій країні.


 • Що потрібно знати про поцілунки

  Що потрібно знати про поцілунки · Anastasia · 07.12.2016 17:09

  Журнал Time пише, що 55% чоловіків і 66% жінок припиняли багатообіцяючі стосунки через погані поцілунки. Вони наводять цікаві факти про нещодавні дослідження та анонсують тематичні книжки. Також видання ознайомлює читачів із нюансами, які потрібно знати для того, щоб сформувати культуру поцілунків.


 • Весілля в деталях

  Весілля в деталях · Anastasia · 28.11.2016 22:13

  Весілля – одна з найбільш відповідальних та захоплюючих подій у нашому житті. Зазвичай до неї готуються заздалегідь, але бувають випадки, коли все стається спонтанно, як у кіно. Тоді на допомогу молодятам приходять весільні координатори, друзі та родичі, які все швидко роблять.


 • Як швидко вивчити іноземну мову

  Як швидко вивчити іноземну мову · Anastasia · 28.11.2016 13:54

  Існує безліч порад, методів та шляхів для вивчення іноземної мови. Обирати можна з-поміж сотень варіантів, проте слід враховувати всі особисті якості та фактори, які зумовлюють стиль вашого життя. Пропри це, основу "рецепту" мають обов’язково складати стимул та бажання. На додачу, наведемо декілька корисних порад, які стануть у пригоді.