З переїданням будуть боротися харчові аромати Автор: Вікторія · Опубліковано: 02.01.2010 13:34 · Розділ: Цікаві факти

Нідерландські вчені вирішили розробити нове покоління продуктів, які допоможуть повністю позбутися від нестримного почуття голоду тільки завдяки аромату. Така їжа, на думку експертів Nizo Food Research, дозволить боротися з глобальною епідемією ожиріння спеціальними ароматами, які приборкують апетит і перешкоджають переїданню.

Медики давно намагаються придумати смачні харчові продукти, які підвищують почуття насичення і не додають зайвих калорій тілу. До недавнього часу дослідники фокусували увагу тільки на ефектах від самої їжі. Однак лікарі зосередили увагу на створенні таких продуктів, які будуть притупляти голод не через смак, а завдяки своєму запаху.

На зміну їжі прийдуть харчові аромати. Фото взято з сайту flickr.com
На зміну їжі прийдуть харчові аромати. Фото взято з сайту flickr.com

Попередні аналізи показали, що молекули певних ароматів, додані до продуктів, при жуванні активують ділянки мозку, що сигналізують про почуття насичення. Як тільки мозок одержує ці сигнали, людина вже не відчуває сильного апетиту і припиняє їсти. Клініцисти надалі перевірять деякі інші способи впливу харчових ароматів на мозок, які будуть мати більш потужний ефект і навіть дозволять вибірково відмовлятися від шкідливих жирних, солоних і солодких продуктів.

Джерело ami-tass.ru


Інші новини розділу