У Китаї здана в експлуатацію найбільш швидкісна залізнична лінія в світі Автор: Вікторія · Опубліковано: 28.12.2009 15:43 · Розділ: Цікаві факти

У Китаї відкрилася високошвидкісна залізнична лінія між містом Ухань в центральному Китаї та Гуанчжоу на півдні країни. На цій лінії поїзди можуть розвивати швидкість до 350 кілометрів на годину, що є рекордним показником у світі.

В урочистій церемонії запуску нової лінії взяли участь одразу два поїзди: один відправився з Ухані в Гуанчжоу, а другий у зворотному напрямку. Подорож зайняла три з половиною години, хоча раніше пасажирам доводилося проводити в дорозі більше десяти годин.

Швидкісні поїзди. Фото взято з сайту xinhuanet.com
Швидкісні поїзди. Фото взято з сайту xinhuanet.com

За даними китайських чиновників, введення в дію нових поїздів допоможе розвитку туризму та ділової активності в Китаї. Випробування поїздів на лінії Ухань-Гуанчжоу почалися нещодавно. Максимальна швидкість, яку розвивали поїзди, склала 394,2 кілометра на годину.

Середня швидкість високошвидкісних поїздів в Японії зараз становить 243 кілометри на годину, у Німеччині - 232 кілометри на годину, а у Франції - 277 кілометрів на годину.

Сучасні потяги можуть розвивати швидкість аж до 581 кілометра на годину однак такі поїзди поки не виконують регулярних рейсів.

Джерело xinhuanet.com


Інші новини розділу