Родзинки нешкідливі для зубів Автор: Вікторія · Опубліковано: 03.01.2010 12:12 · Розділ: Краса і здоров'я

Зубний наліт і підвищення кислотності в ротовій порожнині за рахунок вживання їжі є факторами ризику для розвитку карієсу. Деякі лікарі схиляються до думки, що солодка, липка за консистенцією їжа, зокрема, така як родзинки, швидше провокує карієс та пошкодження зубів, оскільки очистити такий харчової наліт складніше. Однак дантисти з Університету Іллінойса (США) довели, що наліт від родзинок швидко очищається з поверхні зуба так само, як і яблука, банани чи шоколад.

Медики провели серію експериментів за участю дітей віком від 7 до 11 років, які вживали родзинки, або кукурудзяні пластівці чи зернові висівки з родзинками, або суміш пластівців з родзинками без цукру. Після вживання тих або інших продуктів стоматологи визначали кількість рівень кислотності нальоту на поверхні зубів. Також було розглянуто дію на зубну емаль сахарози і сорбітолу, які часто містяться у харчових продуктах.

Пригорща родзинок допоможе зберегти зуби здоровими. Фото взято з сайту nutmarket.co.uk
Пригорща родзинок допоможе зберегти зуби здоровими. Фото взято з сайту nutmarket.co.uk

Всі протестовані продукти, крім сорбітолу, сприяли виробленню кислоти в зубному нальоті протягом більше 30 хвилин. Але показники кислотності не досягли максимуму при споживанні дітьми родзинок, навіть у складі пластівців. Фахівці вважають, що цей продукт не призводить до перевищення небезпечних рівнів кислотності зубного нальоту і не піддає зуби небезпеці втрати мінералів, яка в свою чергу може призвести до карієсу.

Бактерії на зубній поверхні активуються після споживання їжі і скупчення різних видів цукру, включаючи глюкозу, фруктозу і сахарозу, а також після вироблення кислот, що сприяють розпаду зуба. Сахароза також використовується бактеріями для вироблення полімерів липкого цукру, який допомагає шкідливим мікроорганізмам затримуватися на емалі. Родзинки ж не містять сахарози і навіть мають у своєму складі декілька природних сполук, які допомагають стримувати ріст бактерій в порожнині рота, що розвивають захворювання ясен, пояснюють дослідники.

Джерело ami-tass.ru


Інші новини розділу

 • Комфортні покупки в інтернет-магазині

  Комфортні покупки в інтернет-магазині · Jane Holiday · 14.06.2017 12:53

  В сучасному світі велика кількість покупок здійснюється покупцем через інтернет, але так не хочеться штудіювати мережу в пошуках різних інтернет-магазинів. Дуже зручно, коли усе необхідне зібрано на одному сайті. До вашої уваги, бренд «Подушка», який на своїй інтернет-сторінці зібрав велику кількість товару для різних галузей життя.


 • Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку

  Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку · Jane Holiday · 31.05.2017 15:30

  Часто трапляється, що ми заводимо в себе дома рослину, яка сподобалася і раптом бачимо, що вона не дуже нам підходить.


 • Здорова психіка: рецепт збереження

  Здорова психіка: рецепт збереження · Anastasia · 05.12.2016 17:27

  У безперервному вирі буденних справ ми не помічаємо, що звички допомагають продукувати стресові ситуації у нашому і без того неспокійному житті. Відсутність сну, ненормований режим харчування чи солодке на вечерю – всі ці на перший погляд буденні речі завдають шкоди нашій психіці. Тому вчені склали перелік звичок, які допоможуть вам жити у шаленому графіку.


 • Прикраси розповідають про характер людини

  Прикраси розповідають про характер людини · Anastasia · 24.11.2016 16:26

  Психологи дійшли до висновку, що ми підбираємо прикраси в залежності не від фінансових можливостей, а від нашого внутрішнього «я». Одні надають перевагу золоту чи діамантам, інші ж із радістю носять яскраву біжутерію. Вибір прикрас чи їх відсутність може розповісти про людину більше, ніж ми думаємо.


 • Зимова депресія: чим заїсти

  Зимова депресія: чим заїсти · Anastasia · 16.11.2016 13:09

  Зима – пора холоду, снігу та авітамінозу. Зміна погоди та температурних показників, безумовно, впливає на те, що ми кладемо до рота. Іноді дуже важко "не заїдати" похмурий день плиткою шоколаду, але ж це так приємно! Дієтологи стверджують, що зміна раціону в цей період року є нормою, але зловживати не варто, адже, в першу чергу, страждає здоров'я. Тому вони наводять короткий перелік продуктів, які можуть стати в нагоді при зимовій сплячці.