Молекулярний транзистор змусить комп'ютер думати швидше Автор: Вікторія · Опубліковано: 29.12.2009 12:37 · Розділ: Нові технології

Група американських і південнокорейських вчених вперше побудувала транзистор, що складається всього з однієї молекули. Використання подібних елементів дозволить електроніці майбутнього вийти на новий рівень і подолати технологічні бар'єри традиційних напівпровідників.

Під керівництвом Марка Ріда, професора інженерії та прикладних наук Єльського університету, група винахідників продемонструвала в ході практичного експерименту, що розміщена між двома золотими контактами провідника, молекула бензолу поводиться як класичний кремнієвий транзистор. Регулюючи напругу струму, що подається на контакти, вчені змогли управляти енергетичними станами молекули, від яких залежить можливість бензолу пропускати через себе електричний заряд.

Молекула-транзистор. Фото взято з сайту pravda.ru
Молекула-транзистор. Фото взято з сайту pravda.ru

"Це схоже на кулю, яку спочатку треба викотити на пагорб, а потім відпустити вниз. Розмір кулі відповідає електричному заряду, а висота пагорба - це енергетичний стан, в якому перебуває молекула, - говорить професор Рід. - Ми можемо змінювати висоту горба, опускаючи його, щоб пропустити заряд, і піднімаючи, щоб замкнути контур". Таким чином, науковій групі вдалося знайти спосіб оперувати одиничною молекулою як повноцінним напівпровідниковим транзистором.

Ще на початку 1990-х років Марк Рід і його студент Такі Лі (нині - професор південнокорейського Інституту науки і технологій в Гванджу) висловили припущення, що "довгі" молекули можуть відігравати роль транзисторів. Розробивши необхідні технології, які дозволили розглянути цей процес в деталях, вчені повернулися до своєї гіпотези і наочно довели її.

"Головним напрямком, де молекулярний транзистор може виявитися особливо корисним, є комп'ютери. Мініатюризація торкнулася всіх аспектів сучасної комп'ютерної техніки, але вона ніяк не може вплинути на "завершені" елементи, до яких відноситься транзистор. Його зменшення неможливе в силу фізичних властивостей кремнію в наномасштабі.

Молекулярні транзистори вільні від такого обмеження. Крім того, за рахунок своєї простоти вони набагато швидше перемикаються між різними режимами роботи, що в цілому прискорює продуктивність електроніки. Уявіть, що в процесорі - мільйони транзисторів, і кожен з них дає нехай крихітну, але затримку в роботі. Уникнення цієї "неповороткості" можна назвати одним з найважливіших завдань електронного виробництва".

Марк Рід і Такі Лі, навпаки, акцентують увагу не на потенційних можливостях молекулярного транзистора, а на науковій складовій дослідження. "Ми не знаємо, на чому буде базуватися електроніка майбутнього, - говорить професор Рід. - Для нас важливіше, що після багатьох років інтенсивної роботи, ми знайшли рішення загадки і довели, що поодинокі молекули можуть виконувати роль транзисторів".

Джерело support-training.com


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.