У Львові підприємці провели акцію протесту «Ні банківському свавіллю!» Автор: Lussilda · Опубліковано: 05.03.2009 01:42 · Розділ: Суспільство

В середу, 4 березня, у Львові під стінами Нацбанку України у Львівській області відбулася велелюдна громадська акція протесту «Ні банківському свавіллю!». Основними вимогами усіх мітингуючих було зняття мораторію на повернення депозитів та зобов’язання комерційних банків на прохання клієнта надавати кредитні канікули.

Рух на вулиці Коперніка довелося перекрити, щоб автомобілі не заважали проводити акцію протесту. Протестувальники тримали в руках плакати «Ні кредитному рабству», «Відставка керівництва НБУ», «Поверніть депозити», «Зупиніть геноцид власного народу». Організатори спорудили з балок імпровізовану шибеницю, на якій повісили чоловіка, що символізував український народ.

Голова ГО "Я - львів’янин" Андрій Антонищак зачитав вимоги протестантів, і оголосив, що їх передано Президенту України, у Верховну Раду, голові Нацбанку, голові Львівської ОДА.

А.Антонищак запевнив, що якщо у десятиденний термін реакції від влади не буде, акції протесту продовжуватимуться. Львів’яни закликатимуть проводити такі ж акції в інших регіонах України, а потім разом іти на Київ.

Підтвердженням слів Антонищака є той факт, що на мітингу були присутні підприємці Тернопільщини, які представляють ГО «Самодопомога» і вважають себе обдуреними кредитною спілкою "Християнська Злагода".

До протестантів вийшла начальник управління НБУ у Львівській області Марія Могильницька, яка розповіла про дії Нацбанку в умовах кризи.

«Національний банк, зважаючи на те, що громадяни збідніли і не можуть повертати своєчасно кредити, запровадив аукціони продажу валюти по курсу, який є наближений до курсу Нацбанку. Ці аукціони відбуватимуться щоп’ятниці», – зазначила Могильницька.

Вона запропонувала організаторам акції сформувати ініціативну групу для проведення конструктивних переговорів щодо їх вимог. Проте учасники мітингу погодилися говорити з Могильницькою лише у присутності голови Львівської ОДА Миколи Кмітя.

А.Антонищак відповів: "Ми сказали, що готові до діалогу. Ми готові сісти за стіл переговорів із вами, але також мають брати участь голова ЛОДА та керівники комерційних банків".

Андрій Антонищак передав вимоги й Марії Могильницькій, щоб вона могла поінформувати про акцію протесту голову правління НБУ Володимира Стельмаха.

Довідка:

Організатори акції протесту:Громадська організація «Я – львів’янин»; Громадське об’єднання «Асоціація «Львівське таксі»«; Асоціація «Львівпастранс»; Громадське об»єднання підприємців Львівщини «Крок»; Громадська організація «Посол Плюс»; Громадська організація «Українська справа+»; Громадська організація «Ліга реформ»; Всеукраїнська громадська організація «Наша Україна»; Громадська організація «Львівська громада»; Будівельна компанія «Шато-плюс»; Будівельна компанія «Роал»; Інформаційне-аналітична агенство з питань нерухомості; Інститут економіки і політики; Ініціативна група пікету «Надра»; Акціонерне товариство «Інвест».

Джерела: ЗІК, Захід.Нет


Інші новини розділу

 • Негативний вплив Facebook на людину

  Негативний вплив Facebook на людину · Anastasia · 18.01.2017 10:48

  Соціальні мережі забирають левову частку нашого часу впродовж дня. Звичайно багато з вас скажуть, що, фейсбучна активність у ХХІ столітті це нормально. Але проблема у тому, що мало хто з користувачів може відрізнити залежність від використання. У певний момент посмішка наших друзів змінилася на чатовий смайлик, а лайки стали прикладом прояву турботи та доброзичливості.


 • Ресторанна премія «Сіль»

  Ресторанна премія «Сіль» · Anastasia · 13.01.2017 15:05

  Наприкінці року, а саме 7 грудня, у столиці вручили щорічну ресторанну премію «Сіль». Нагороди – мідні сковорідки – отримали декілька закладів, які, на думку компетентного журі, є найкращими в нашій країні.


 • Що потрібно знати про поцілунки

  Що потрібно знати про поцілунки · Anastasia · 07.12.2016 17:09

  Журнал Time пише, що 55% чоловіків і 66% жінок припиняли багатообіцяючі стосунки через погані поцілунки. Вони наводять цікаві факти про нещодавні дослідження та анонсують тематичні книжки. Також видання ознайомлює читачів із нюансами, які потрібно знати для того, щоб сформувати культуру поцілунків.


 • Весілля в деталях

  Весілля в деталях · Anastasia · 28.11.2016 22:13

  Весілля – одна з найбільш відповідальних та захоплюючих подій у нашому житті. Зазвичай до неї готуються заздалегідь, але бувають випадки, коли все стається спонтанно, як у кіно. Тоді на допомогу молодятам приходять весільні координатори, друзі та родичі, які все швидко роблять.


 • Як швидко вивчити іноземну мову

  Як швидко вивчити іноземну мову · Anastasia · 28.11.2016 13:54

  Існує безліч порад, методів та шляхів для вивчення іноземної мови. Обирати можна з-поміж сотень варіантів, проте слід враховувати всі особисті якості та фактори, які зумовлюють стиль вашого життя. Пропри це, основу "рецепту" мають обов’язково складати стимул та бажання. На додачу, наведемо декілька корисних порад, які стануть у пригоді.