Ракові пухлини здатні до «самопересіювання» Автор: Вікторія · Опубліковано: 31.12.2009 11:40 · Розділ: Медицина

Злоякісна пухлина може не тільки поширюватися по організму, розсіюючи дрібні клітини, а й самостійно "насіюватись" знову. На думку вчених з Онкологічного центру Слоан-Кеттерінг (США), це відкриття допоможе пояснити, чому пухлина виростає знову навіть після повного видалення, а також дасть можливість розробити принципово нові ліки, здатні зупиняти процес поширення раку.

Дослідники виявили, що пухлинні клітини, які циркулюють в організмі, можуть повертатися до пухлини, від якої відділилися, і колонізувати її. Цей процес вчені назвали «самопересіювання». За рахунок нього пухлина збагачується найбільш агресивними метастатичними клітинами, які прискорюють її ріст.

Ракова клітина під мікроскопом. Фото взято з сайту compulenta.ru
Ракова клітина під мікроскопом. Фото взято з сайту compulenta.ru

Після видалення пухлини в організмі можуть залишатися запалені тканини, які служили притулком для ракових клітин, що «переселилися» в інші органи - наприклад, в кістковий мозок. Через тижні і навіть місяці після операції ці клітини можуть повертатися на місце народження - туди, де була пухлина, - і відновлювати її. Експерименти на мишах показали, що ракові клітини «викликаються» на місце материнської пухлини сигнальними речовинами імунної системи, в числі яких - інтерлейкін-6 та інтерлейкін-8.

Зараз вчені працюють над створенням вакцин, завдання яких - змусити імунну систему більш ефективно атакувати ракові клітини.

Джерело compulenta.ru


Інші новини розділу