Хороша освіта знижує ризик інфаркту Автор: Вікторія · Опубліковано: 31.12.2009 10:39 · Розділ: Краса і здоров'я

Додаткова освіта може означати зниження ризику серцевих нападів у подальшому житті. Низка досліджень, проведених у західних країнах, виявила зв'язок між високим соціально-економічним статусом і зниженням ризику розвитку захворювань серця.

Проте різні вчені вимірюють соціально-економічний статус різними способами - освіта, робота, дохід, - словом, не зовсім ясно, чи всі ці фактори є однаково важливими. Крім того, дуже мало відомо про вплив соціоекономіки на ризик розвитку серцево-судинних захворювань в країнах, що розвиваються.

У ході нового дослідження шведські вчені проаналізували дані про більш ніж 12 тис. людей, які пережили серцеві напади, і понад 14 тис. здорових громадян того ж віку з 52 країн. Виявлено, що у всіх державах саме освіта (а не доходи, рівень добробуту або професія) пов'язана з ризиком інфаркту. І найсильніше ця залежність виражена в процвітаючих краях.

Вплив освіти на серце вимагає подальшого вивчення. Фото взято з сайту compulenta.ru
Вплив освіти на серце вимагає подальшого вивчення. Фото взято з сайту compulenta.ru

«Ймовірно, це пов'язано з тим, що освічені люди краще розуміють, що викликає хвороби серця і як уникнути цих причин», - відзначила автор дослідження Анніка Розенгрен з Університетської лікарні Сальгренська (Гетеборг). Дійсно, дослідження довело, що сильне ожиріння та шкідливі звички (відсутність фізичної активності, паління, недостатнє споживання фруктів і овочів) пояснюють близько половини всіх ризиків, пов'язаних з низьким рівнем освіти. Знання цих факторів, за словами доктора, «є першим кроком до здорового способу життя».

Проте в середньому за інших рівних умов (спосіб життя, дохід, вік і ін.) люди з низьким рівнем освіти (вісім класів школи і менше) на 31% частіше страждають від інфаркту. У багатих країнах цей показник знаходиться на рівні 61%, в інших державах - 25%.

Курсовая, дипломная работа на заказ


Інші новини розділу

 • Комфортні покупки в інтернет-магазині

  Комфортні покупки в інтернет-магазині · Jane Holiday · 14.06.2017 12:53

  В сучасному світі велика кількість покупок здійснюється покупцем через інтернет, але так не хочеться штудіювати мережу в пошуках різних інтернет-магазинів. Дуже зручно, коли усе необхідне зібрано на одному сайті. До вашої уваги, бренд «Подушка», який на своїй інтернет-сторінці зібрав велику кількість товару для різних галузей життя.


 • Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку

  Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку · Jane Holiday · 31.05.2017 15:30

  Часто трапляється, що ми заводимо в себе дома рослину, яка сподобалася і раптом бачимо, що вона не дуже нам підходить.


 • Здорова психіка: рецепт збереження

  Здорова психіка: рецепт збереження · Anastasia · 05.12.2016 17:27

  У безперервному вирі буденних справ ми не помічаємо, що звички допомагають продукувати стресові ситуації у нашому і без того неспокійному житті. Відсутність сну, ненормований режим харчування чи солодке на вечерю – всі ці на перший погляд буденні речі завдають шкоди нашій психіці. Тому вчені склали перелік звичок, які допоможуть вам жити у шаленому графіку.


 • Прикраси розповідають про характер людини

  Прикраси розповідають про характер людини · Anastasia · 24.11.2016 16:26

  Психологи дійшли до висновку, що ми підбираємо прикраси в залежності не від фінансових можливостей, а від нашого внутрішнього «я». Одні надають перевагу золоту чи діамантам, інші ж із радістю носять яскраву біжутерію. Вибір прикрас чи їх відсутність може розповісти про людину більше, ніж ми думаємо.


 • Зимова депресія: чим заїсти

  Зимова депресія: чим заїсти · Anastasia · 16.11.2016 13:09

  Зима – пора холоду, снігу та авітамінозу. Зміна погоди та температурних показників, безумовно, впливає на те, що ми кладемо до рота. Іноді дуже важко "не заїдати" похмурий день плиткою шоколаду, але ж це так приємно! Дієтологи стверджують, що зміна раціону в цей період року є нормою, але зловживати не варто, адже, в першу чергу, страждає здоров'я. Тому вони наводять короткий перелік продуктів, які можуть стати в нагоді при зимовій сплячці.