В день Сміху електроенергія може подорожчати втричі Автор: Lussilda · Опубліковано: 04.03.2009 18:35 · Розділ: Економіка

Національна комісія регулювання електроенергетики (НКРЕ) пропонує з 1 квітня 2009 р. підвищити тарифи на електроенергію для населення, яке споживає понад 400 кВт./год. на місяць у 3,1 раза - до 76,4 коп. за кВт/год. (із ПДВ).

Про це в середу повідомив голова НКРЕ Валерій Кальченко в ході громадських слухань із даного питання, що проходили в комісії.

Керівник НКРЕ повідомив, що на сьогоднішній день чисельність населення, яке споживає понад 400 кВт/год. щомісячно, становить близько 3% (600 тис. осіб) від загального числа побутових споживачів. Дана група щорічно споживає близько 4,6 млрд. кВт/год., або 16% від загального рівня споживання електроенергії населенням.

За його словами, від такого підвищення тарифів вдасться зменшити дотації приблизно на 1,5 млрд грн (загалом в 2009 р. передбачається 16,7 млрд грн дотацій, з них 14,6 млрд грн – дотації для населення). Це, в свою чергу, дозволить покращити фінансовий стан енергогенеруючих компаній, - підкреслив голова НКРЕ.

В.Кальченко зазначив, що підвищення вартості електроенергії не буде стосуватися багатодітних сімей та дитячих будинків сімейного типу - незалежно від рівня споживання.

Крім того, НКРЕ обговорить можливість виключення з даної категорії споживачів, які використовують електроенергію на опалення в разі наявності в таких споживачів приладів зонального обліку споживання.

Питання про підвищення цін планується розглянути на відкритому засіданні НКРЕ 19 березня в разі отримання відповідної згоди профспілкових організацій, повідомив В.Кальченко.

У свою чергу керівник Управління соціального захисту Федерації профспілок України Галина Голєусова підкреслює, що необхідно поетапно підвищувати тарифи, а не одразу в три рази.

За словами В.Кальченка, для решти населення тарифи залишаться незмінними. Він наголосив, що на сьогодні тарифи на електроенергію для населення складають 30% від собівартості.

Нагадаємо, що зараз населення сплачує за 1 кВт.год. електроенергії 24,36 коп. з ПДВ.

Наразі, можливості такого підвищення узгоджуються в зацікавлених міністерствах і відомствах.

За матеріалами «Хрещатик»


Інші новини розділу

 • "Не дочекаєтесь" - PayPal відмовився заходити в Україну

  "Не дочекаєтесь" - PayPal відмовився заходити в Україну · kseniya_www · 23.10.2018 15:18

  Багато власників інтелектуального бізнесу очікують PayPal протягом довгих років, жадібно спостерігаючи, як система без проблем працює в сусідніх країнах.


 • Як навчитися економити воду?

  Як навчитися економити воду? · kseniya_www · 16.02.2017 17:58

  Високі тарифи на воду змушують українців вчитися економити. На відміну від електрики або опалення, економія води часто не передбачає будь-яких витрат. Все, що потрібно, - змінити деякі звички в побуті.


 • Ласкаво просимо в офшори

  Ласкаво просимо в офшори · Anastasia · 04.01.2017 19:56

  Українські реалії та економічне становище в державі диктують свої умови власникам компаній та підприємств. Все частіше вони звертаються «по закордонну» допомогу, щоб уникнути всеохоплюючої бюрократичної системи.


 • Чому знецінюється нафта?

  Чому знецінюється нафта? · Anastasia · 17.11.2016 14:36

  Ф’ючерси падають в ціні після появи новини з Управління енергетичної інформації США, де йдеться про нарощення запасів.


 • Скільки втрачає Україна не переробляючи електронні пристрої?

  Скільки втрачає Україна не переробляючи електронні пристрої? · Класна мацьопа · 19.10.2016 14:10

  Мобільні телефони, які вже відпрацювали своє, можуть стати додатковим джерелом заробітку. За останні десять років в Україні продали близько 63 мільйонів мобільних пристроїв.