Куріння провокує розвиток ревматоїдного артриту Автор: Вікторія · Опубліковано: 31.12.2009 08:39 · Розділ: Медицина

Аналіз результатів шістнадцяти досліджень показав, що куріння є фактором ризику розвитку ревматоїдного артриту. Найбільш помітний цей ефект у чоловіків і запеклих курців. Крім того, чоловіки, у яких тест на ревматоїдний фактор (RF) позитивний, піддаються набагато більшому ризику захворіти на артрит, якщо вони курять.

Систематичний аналіз 16 досліджень, що проводився в останні два десятки років, вчені здійснили вперше. Як виявилося, у чоловіків-курців, а також у тих, хто розпрощався з цією шкідливою звичкою або покурює час від часу, ризик виникнення ревматоїдного артриту підвищений в два рази. Обстеження групи RF-позитивних пацієнтів показало, що у курців вірогідність захворіти на артрит вищий в чотири рази, у тих, що дозволяють собі час від часу побавитися сигаретами - у три рази, а в тих, що кинули палити - у два з половиною рази.

Куріння підвищує ризик розвитку ревматоїдного артриту в чотири рази. Фото взято з сайту 2009-10.ru
Куріння підвищує ризик розвитку ревматоїдного артриту в чотири рази. Фото взято з сайту 2009-10.ru

Пристрасть до тютюну провокує ревматоїдний артрит і у жінок, але у меншій мірі - у них ризик підвищений у 1,2-1,3 рази незалежно від того, RF-позитивні вони чи ні. У чоловіків, що викурювали по пачці на день протягом 20 років, імовірність захворіти вище в 2,3 рази, а у жінок з такими ж «апетитами» - в 1,75 рази.

Ревматоїдний артрит - системне захворювання сполучної тканини, яке в основному вражає дрібні суглоби. При цьому, причини, розвиток та прояви хвороби залишаються мало вивченими і незрозумілими. Недуга характеризується високою інвалідністю (70%), яка настає досить рано. Основними причинами смерті від захворювання є інфекційні ускладнення та ниркова недостатність.

Джерело reuters.com


Інші новини розділу