Мирра допомагає боротися з холестерином Автор: Вікторія · Опубліковано: 30.12.2009 12:36 · Розділ: Краса і здоров'я

Мирра здатна знижувати рівень холестерину в організмі людини, за умови якщо приймати її як харчову добавку. Цю смолу збирають з деяких видів комміфори і бальзамодендрона - африканських і аравійських дерев із родини бурзерових (Burseraceae). Мирра має приємний запах і гостропряний смак, містить 40-67% камеді, 23-35% смоли (миррин) і 1-2% ефірного масла (миррол). Традиційно вона використовувалася в парфумерії і як запашна курильна речовина.

Вчені з Університету короля Абд аль-Азіза (Саудівська Аравія) згадали, що мирра використовувалася в давнину і як засіб для лікування фарингіту, цинги, порізів і опіків, і вирішили перевірити терапевтичні властивості смоли на щурах.

Мирра з регіону Дофар в Омані. Фото взято з сайту orthodoxincense.com
Мирра з регіону Дофар в Омані. Фото взято з сайту orthodoxincense.com

Протягом деякого часу в їжу гризунів-альбіносів додавали мирру. По закінченні експерименту з'ясувалося, що в крові у тварин знизився рівень «поганого» холестерину (ліпопротеїдів низької щільності) і зросла концентрація «хорошого» (ліпопротеїдів високої щільності). Ліпопротеїди низької щільності вважаються «поганими» через свою низьку розчинність і схильність до формування атеросклеротичних бляшок у судинах, що підвищує ризик інфаркту або ішемічного інсульту, а також інших серцево-судинних ускладнень.

На думку дослідників, мирру можна з успіхом використовувати як засіб для боротьби з високим вмістом холестерину в крові людини.

Джерело telegraph.co.uk


Інші новини розділу

 • Комфортні покупки в інтернет-магазині

  Комфортні покупки в інтернет-магазині · Jane Holiday · 14.06.2017 12:53

  В сучасному світі велика кількість покупок здійснюється покупцем через інтернет, але так не хочеться штудіювати мережу в пошуках різних інтернет-магазинів. Дуже зручно, коли усе необхідне зібрано на одному сайті. До вашої уваги, бренд «Подушка», який на своїй інтернет-сторінці зібрав велику кількість товару для різних галузей життя.


 • Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку

  Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку · Jane Holiday · 31.05.2017 15:30

  Часто трапляється, що ми заводимо в себе дома рослину, яка сподобалася і раптом бачимо, що вона не дуже нам підходить.


 • Здорова психіка: рецепт збереження

  Здорова психіка: рецепт збереження · Anastasia · 05.12.2016 17:27

  У безперервному вирі буденних справ ми не помічаємо, що звички допомагають продукувати стресові ситуації у нашому і без того неспокійному житті. Відсутність сну, ненормований режим харчування чи солодке на вечерю – всі ці на перший погляд буденні речі завдають шкоди нашій психіці. Тому вчені склали перелік звичок, які допоможуть вам жити у шаленому графіку.


 • Прикраси розповідають про характер людини

  Прикраси розповідають про характер людини · Anastasia · 24.11.2016 16:26

  Психологи дійшли до висновку, що ми підбираємо прикраси в залежності не від фінансових можливостей, а від нашого внутрішнього «я». Одні надають перевагу золоту чи діамантам, інші ж із радістю носять яскраву біжутерію. Вибір прикрас чи їх відсутність може розповісти про людину більше, ніж ми думаємо.


 • Зимова депресія: чим заїсти

  Зимова депресія: чим заїсти · Anastasia · 16.11.2016 13:09

  Зима – пора холоду, снігу та авітамінозу. Зміна погоди та температурних показників, безумовно, впливає на те, що ми кладемо до рота. Іноді дуже важко "не заїдати" похмурий день плиткою шоколаду, але ж це так приємно! Дієтологи стверджують, що зміна раціону в цей період року є нормою, але зловживати не варто, адже, в першу чергу, страждає здоров'я. Тому вони наводять короткий перелік продуктів, які можуть стати в нагоді при зимовій сплячці.