Представлено новий метод вимірювання характеристик геомагнітного поля Автор: Вікторія · Опубліковано: 30.12.2009 11:34 · Розділ: Техніка

Фізики з США та Німеччини розробили реалістичну технологію оцінки індукції магнітного поля Землі, засновану на взаємодії лазерного випромінювання з атомами натрію, які знаходяться в мезосфері на висоті близько 90 км.

Дослідження геомагнітного поля дають унікальну інформацію про структуру планети. Вимірювання з просторовим кількаметровим розширенням дають можливість відшукати приховані феромагнітні об'єкти, а кілометрове розширення підходить для пошуку геологічних формацій, які означають наявність нафти та інших корисних копалин. Для визначення параметрів поля в більш значних масштабах - на відстані декількох десятків або сотень кілометрів - використовуються прилади, що встановлюються на супутниках Землі. На жаль, висока вартість таких експериментів гальмує процес накопичення даних.

Вимірювання параметрів геомагнітного поля. Фото взято з сайту technologyreview.com
Вимірювання параметрів геомагнітного поля. Фото взято з сайту technologyreview.com

Дослідники пропонують менш витратний спосіб вимірювання, просторове розширення якого має становити близько 100 км. Їх ідея полягає в тому, щоб направити на атоми натрію в мезосфері Землі випромінювання лазера з круговою поляризацією. Дія випромінювання призведе до утворення макроскопічного магнітного моменту (відбудеться поляризація атомів по спіну), який буде прецесувати навколо напрямку зовнішнього магнітного поля. Це, у свою чергу, вплине на параметри флуоресценції натрію, а зміну, що відбудеться в результаті цього, легко зареєструють наземні прилади.

За результатами такого виміру розраховуються характеристики поля в заданій точці, а якщо встановити детектор і лазер на мобільній платформі, можна скласти повноцінну карту геомагнітного поля. В даний час автори конструюють лазер, за допомогою якого буде проведена експериментальна перевірка технології.

Джерело technologyreview.com


Інші новини розділу

 • Топ 10 цікавих фактів про механічні годинники

  Топ 10 цікавих фактів про механічні годинники · Jane Holiday · 13.07.2017 11:39

  Механічний годинник – винахід минулого, який досі захоплює та вражає. Рідко можна зустріти людей, які не мріяли б придбати оригінальний механічний годинник, адже це прикраса, яка може стати родинною цінністю та переходити з покоління в покоління. Придбати оригінальний механічний годинник, який прослужить не лише вам, а й наступним поколінням, можна за посиланням http://www.timestyle.com.ua. Пропонуємо вам декілька цікавих фактів про механічні годинники, які не зустрінеш в офіційних джерелах.


 • Технології та люди - опора сучасного світу

  Технології та люди - опора сучасного світу · Jane Holiday · 16.05.2017 10:04

  Життя сучасних людей спливає в такому невгамовному ритмі,що ми справді не встигаємо насолодитися усіма прекрасними моментами. Хто як не студенти розуміють, що таке швидкоплинність часу? Молоді люди завжди спішать жити, хочуть усе встигнути.


 • Інфрачервоний нагрівач для клавіатури не дасть замерзнути вашим рукам

  Інфрачервоний нагрівач для клавіатури не дасть замерзнути вашим рукам · kseniya_www · 28.03.2017 15:47

  Деякі виробники ноутбуків, і зокрема Asus, спеціально роблять підігрів робочої поверхні навколо тачпада, щоб користувачеві було комфортно працювати.


 • Правила що збережуть техніку при вимкненні електроенергії

  Правила що збережуть техніку при вимкненні електроенергії · Anastasia · 02.02.2017 17:53

  Останнім часом на території нашої держави почастішали перебої постачання електроенергії, що може призвести до поломок побутової техніки та гаджетів, які підключені до мережі. Основну небезпеку спричинює не зникнення електрики, а скачки напруги, що виникають, коли мережа з’являється знову.


 • Інтер’єр балкону

  Інтер’єр балкону · Anastasia · 12.12.2016 19:29

  Квартирне питання – одне із найбільш важливих у нашому житті. Дизайнери пропонують безліч варіантів облаштування житла на будь-який смак. Для збільшення простору та через брак робочого місця все частіше із балконів реорганізовують ложі та самостійні кімнати, які можна комфортно, а головне функціонально оздобити.