Забруднене повітря викликає пневмонію Автор: Вікторія · Опубліковано: 30.12.2009 10:33 · Розділ: Краса і здоров'я

Забруднене повітря може в два рази підвищувати ризик розвитку пневмонії у людей похилого віку. Щорічно в США близько 600 тисяч чоловік потрапляють до лікарень з цим діагнозом. Недуга є основною причиною смерті літніх американців.

Дослідники з Університету Макмастера (Канада) вивчили дані про 345 пацієнтів, госпіталізованих з пневмонією за дворічний період. Всі хворі були старші 65 років і проживали в Гамільтоні (провінція Онтаріо). У цьому місті розташовується величезний сталеливарний комплекс, і люди, які живуть поряд вдихають велику кількість забруднюючих твердих мікрочастинок.

Щорічно в США близько 600 тисяч чоловік потрапляють в лікарні з пневмонією. Фото взято з сайту compulenta.ru
Щорічно в США близько 600 тисяч чоловік потрапляють в лікарні з пневмонією. Фото взято з сайту compulenta.ru

Підрахувавши, середньорічний вміст твердих частинок і діоксиду азоту в повітрі біля будинків пацієнтів протягом двох років перед госпіталізацією, вчені порівняли ці дані з відомостями про здоров'я учасників дослідження.

Як з'ясувалося, люди, які живуть в районах з найвищим рівнем твердих частинок і діоксиду азоту, в два рази більше ризикували потрапити до лікарні з пневмонією в порівнянні з тими, хто жив у місцях з більш чистим повітрям. Ризик залишився настільки ж високим навіть після того, як фахівці врахували інші фактори ризику, такі як куріння.

Крім того, забруднене повітря сприяє ще і розвитку апендициту. Кількість пацієнтів з апендицитом збільшується в ті дні, коли в повітрі реєструється підвищена концентрація забруднюючих речовин, особливо озону і діоксиду азоту. Найчастіше напади апендициту трапляються в найтепліші місяці (з квітня по вересень), коли люди проводять багато часу на вулиці.

Джерело reuters.com


Інші новини розділу

 • Комфортні покупки в інтернет-магазині

  Комфортні покупки в інтернет-магазині · Jane Holiday · 14.06.2017 12:53

  В сучасному світі велика кількість покупок здійснюється покупцем через інтернет, але так не хочеться штудіювати мережу в пошуках різних інтернет-магазинів. Дуже зручно, коли усе необхідне зібрано на одному сайті. До вашої уваги, бренд «Подушка», який на своїй інтернет-сторінці зібрав велику кількість товару для різних галузей життя.


 • Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку

  Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку · Jane Holiday · 31.05.2017 15:30

  Часто трапляється, що ми заводимо в себе дома рослину, яка сподобалася і раптом бачимо, що вона не дуже нам підходить.


 • Здорова психіка: рецепт збереження

  Здорова психіка: рецепт збереження · Anastasia · 05.12.2016 17:27

  У безперервному вирі буденних справ ми не помічаємо, що звички допомагають продукувати стресові ситуації у нашому і без того неспокійному житті. Відсутність сну, ненормований режим харчування чи солодке на вечерю – всі ці на перший погляд буденні речі завдають шкоди нашій психіці. Тому вчені склали перелік звичок, які допоможуть вам жити у шаленому графіку.


 • Прикраси розповідають про характер людини

  Прикраси розповідають про характер людини · Anastasia · 24.11.2016 16:26

  Психологи дійшли до висновку, що ми підбираємо прикраси в залежності не від фінансових можливостей, а від нашого внутрішнього «я». Одні надають перевагу золоту чи діамантам, інші ж із радістю носять яскраву біжутерію. Вибір прикрас чи їх відсутність може розповісти про людину більше, ніж ми думаємо.


 • Зимова депресія: чим заїсти

  Зимова депресія: чим заїсти · Anastasia · 16.11.2016 13:09

  Зима – пора холоду, снігу та авітамінозу. Зміна погоди та температурних показників, безумовно, впливає на те, що ми кладемо до рота. Іноді дуже важко "не заїдати" похмурий день плиткою шоколаду, але ж це так приємно! Дієтологи стверджують, що зміна раціону в цей період року є нормою, але зловживати не варто, адже, в першу чергу, страждає здоров'я. Тому вони наводять короткий перелік продуктів, які можуть стати в нагоді при зимовій сплячці.