Медики виявили "гормон алкоголіка" Автор: Вікторія · Опубліковано: 30.12.2009 09:31 · Розділ: Цікаві факти

Гормон, що виробляється у шлунку і відповідає за бажання поїсти та випити чогось міцнішого, можна просто відключити і вирішити таким чином проблему алкоголізму. До таких висновків дійшло співтовариство Faculty of 1000, що досліджувало наслідки відключення гормону голоду.

Дослідження, проведене вченими з університету Гетеборга, продемонструвало, що гормон грелін крім голоду впливає на спрагу, яка типово спостерігається при зловживанні алкоголем.

Гормон, що відповідає за бажання випити чогось міцнішого, можна просто відключити і таким чином вирішити проблему алкоголізму. Фото взято з сайту globalarticle.ru
Гормон, що відповідає за бажання випити чогось міцнішого, можна просто відключити і таким чином вирішити проблему алкоголізму. Фото взято з сайту globalarticle.ru

Результати дослідження показали, що миші після введення греліну, коли їм пропонували на вибір питну воду і алкоголь, незмінно обирали останній. У той же час миші з відключеним рецептором греліну проявили небувалу стійкість і на алкоголь жодного разу не спокусилася.

Кент Берідж з Мічиганського університету розповів, що введений мишам грелін створив у гризунів не просто відчуття голоду і обумовлений ним потяг до калорій, а саме спрагу і бажання випити. За словами професора Беріджа, це відкриття можна використовувати при розробці методів лікування алкоголізму.

Раніше повідомлялося, що ліків, які б допомогли повністю позбутися від жахливого головного болю та розладів шлунка, викликаних похміллям, на сьогоднішній день не існує. До таких висновків прийшли вчені з університету штату Північна Кароліна в США.

Провівши дослідження, вони встановили, що похмілля - це лише один незначний побічний ефект надмірного вживання алкоголю. Втрата контролю над емоціями, поява депресивного стану, а також втрата здатності приймати правильні рішення є більш серйозними його наслідками.

Джерело rosbalt.ru


Інші новини розділу