Зірки здатні омолоджуватися Автор: Вікторія · Опубліковано: 29.12.2009 14:39 · Розділ: Наука

Вчені встановили, яким чином зірки здатні омолодити себе. Цей процес призводить до утворення так званих блакитних відсталих зірок. Блакитні відсталі зірки містяться переважно у кульових скупченнях і вважаються результатом аномальної еволюції, оскільки мають занадто велику яскравість для свого віку. З точки зору астрофізики це означає, що світила виглядають "дуже молодо".

У рамках нового дослідження астрофізики протягом декількох років спостерігали скупчення NGC 188, розташоване на відстані 6 тисяч світлових років від Землі в околицях Полярної зірки. У цьому регіоні міститься відразу 21 блакитна відстала зірка.

Схематичне зображення формування блакитної відсталої зірки в результаті зіткнення. Фото взято з сайту news.wisc.edu
Схематичне зображення формування блакитної відсталої зірки в результаті зіткнення. Фото взято з сайту news.wisc.edu

Вченим вдалося встановити, що за появу даних об'єктів відповідальні відразу кілька механізмів, кожен з яких стартує з подвійної системи. У першому випадку одна з зірок компаньйонів перетворюється в червоного гіганта і "скидає" верхні шари своєї атмосфери. Ця матерія збирається на другій зірці, світність якої зростає.

У рамках інших двох сценаріїв зірки в подвійній системі стикаються. Як виявилося це може бути результатом гравітаційного впливу великої зірки або подвійної системи, що проходять поруч з вихідним об'єктом (в скупченні світила розташовуються досить щільно один до одного). При цьому до недавнього часу ймовірність такого зіткнення вважалася мізерно малою, однак нові результати змусили переглянути цю позицію. За словами дослідників, результати цього дослідження дозволять полегшити пошук відсталих блакитних зірок.

Джерело news.wisc.edu


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.