Китайська компанія Geely придбає Volvo Автор: Andriy · Опубліковано: 24.12.2009 11:19 · Розділ: Авто-мото

Фото взято з сайту newsland.ru
Фото взято з сайту newsland.ru

Американський автогігант Ford узгодив умови продажу свого шведського активу - компанії Volvo Cars - китайській компанії Geely.

У заяві Ford говориться, що незважаючи на те, що переговори ще не завершені, компанія розраховує підписати договір про продаж в першому кварталі майбутнього року.

Найбільший автовиробник США Ford вирішив продати свій шведський підрозділ Volvo п'ять років тому, щоб розплатитися із заборгованістю та зосередитися на розробці і виробництві інших моделей.

Китайська автомобільна компанія Geely Automobile Holdings вже в листопаді була названа найбільш імовірним покупцем. Якщо операція відбудеться, це буде найбільше надбання на китайському автомобільному ринку.

Представники Ford повідомляють, що сторони досягли угоди щодо "істотних умов угоди". Залишається вирішити питання фінансування і отримання дозволу від контролюючих органів.

Вважають, що повідомлення про досягнення угоди з Ford допоможе китайській компанії отримати необхідні кредити для здійснення покупки.

Деталі продажу не повідомляються, але, судячи з усього, мова йде про те, що Geely заплатить за придбання Volvo Cars 2 млрд доларів, що набагато менше 6,45 млрд доларів, які Ford заплатив за покупку Volvo в 1999 році.

Представники Ford підтвердили, що компанія буде продовжувати співпрацювати з Volvo Cars, але не має наміру зберігати за собою володіння акціями.

Експерт компанії Nomura Майкл Тіндел вважає, що теоретично, китайський ринок може стати гарною можливістю для Volvo. "Це широко відома марка, у неї стабільна репутація і асортимент продукції, який повинен сподобатися китайському споживачеві", - вважає експерт.

Вважають, що основним каменем спотикання на переговорах з продажу є права на інтелектуальну власність, а саме використання Geely технологій, що розроблені і належать Volvo.

Зокрема, мова йде про знамениті системи безпеки, а також обсяг і вартість використання технологій, розроблених інженерами Ford.

Джерело newsland.ru


Інші новини розділу

 • Як зрозуміти, що вам потрібно на прийом до психотерапевта?

  Як зрозуміти, що вам потрібно на прийом до психотерапевта? · Jane Holiday · 10.07.2017 11:47

  У світі кількість людей, які відчувають зміни свого психічного здоров'я росте щорічно. Станом на 2017 рік ця кількість вимірюється мільйонами людей, які хоча б раз відчували на власному досвіді такі зміни. Багатьом важко усвідомити, для чого потрібен психотерапевт. У нормальних людей же є близькі та друзі, просто потрібно поговорити з ними та зібратися з силами й все пройде. А вся ця психотерапія - спосіб викачування грошей, раніше такого не було і ніяких депресій теж не було. Але якщо ж ви все-таки впевнені в своїх силах та здоров'ї та не бажаєте сидіти в черзі, щоб отримати довідку від лікаря, перейдіть за посиланням мед справка 086 у, та ознайомтеся з вигідними умовами її отримання в режимі «онлайн».


 • Топ сучасних винаходів для комфортного пересування

  Топ сучасних винаходів для комфортного пересування · Jane Holiday · 20.06.2017 14:15

  Сучасне людство бореться за екологію та навколишнє середовище, але в невпинному ритмі життя ходити пішки чи їздити на велосипеді не завжди актуально. До вашої уваги: чотири сучасних винаходи для комфортного пересування.


 • Найбільш популярні електромобілі в Україні

  Найбільш популярні електромобілі в Україні · Anastasia · 14.12.2016 22:54

  Останнім часом електромобілі на вітчизняному ринку стають все більш актуальними, оскільки вони не потребують палива, а їхні викиди не впливають на навколишнє середовище. Статистичні дані говорить, що у 2-й половині 2015 року продали 72 авто електричної тяги. Цього року за цей самий період було продано вже 192 автомобілі.


 • Майбутнє доріг

  Майбутнє доріг · Anastasia · 18.11.2016 19:34

  Нові технології проникають у всі сфери життя суспільства та держави. Розвитку інфраструктури завжди приділяють багато коштів і уваги, тому більшість провідних країн інвестує саме в багаторічні проекти. Саме так можна назвати якісні дороги масштаб, побудови яких викликає у звичного українця подив.


 • Шокуюча мода: уггі-сандалі, туфлі без каблука, захисні шкарпетки та інші неоднозначні речі

  Шокуюча мода: уггі-сандалі, туфлі без каблука, захисні шкарпетки та інші неоднозначні речі · Марина Левицкая · 01.11.2016 15:52

  Висока мода прекрасна тим, що навіть не намагається здаватися зрозумілою, як сучасне мистецтво. Але іноді дизайнери на повному серйозі видають дивні речі за модний тренд.