Чорношкірі частіше білих страждають смертельними формами меланоми Автор: Вікторія · Опубліковано: 29.12.2009 11:36 · Розділ: Медицина

Рак шкіри, або меланома, частіше діагностується у білошкірих людей, але латиноамериканці і чорношкірі частіше білих страждають смертельними формами цього захворювання.

Співробітники Медичної школи Міллера при Університеті Майамі (США) вивчили дані про 41 072 випадків захворювання на меланому в період з 1990 по 2004 рік. Майже всі хворі - 39 670 осіб - були білими не латиномовними американцями, 1 148 - латиномовними, а 254 - чорношкірими. При цьому у латино-та афро-американців частіше діагностували запущені форми меланоми. Так, рак на останніх стадіях медики виявляли у 26% чорношкірих пацієнтів, 18% латиномовних і лише у 12% білих.

Численні прояви меланоми. Фото взято з сайту melanoma.com
Численні прояви меланоми. Фото взято з сайту melanoma.com

За словами лікарів, серед етнічної групи афроамериканців проблемі меланоми приділяється мало уваги, оскільки вважається, що темношкірі менш схильні до цього захворювання, ніж білі люди. Як наслідок, найнижчий рівень виживання хворих і запізніла діагностика раку більш характерні для афроамериканців.

Сьогодні рак шкіри значно "помолодшав", меланома тепер діагностується в основному у двадцятирічних дівчат, хоча раніше ця недуга вражала людей старше 75 років. Ризик виникнення раку шкіри зростає на 75%, якщо людина починає відвідувати солярій до 30 років. Завзяті прихильники соляріїв в 8 разів сильніше ризикують захворіти на меланому, ніж ті, хто ніколи не вдається до штучного загару.

Джерело yahoo.com


Інші новини розділу