У Каліфорнії виявлено найстаршу на Землі рослину Автор: Вікторія · Опубліковано: 28.12.2009 08:33 · Розділ: Природа

У посушливому лісовому районі Каліфорнії виявлено найстаршу на Землі рослину - дереву Quercus palmeri (дуб Пальмера) близько 13 тисяч років.

Дерево складається з клонованих кущів і, на думку вчених, пристосувалося до суворих кліматичних умов шляхом регенерації. Рослина отримала назву Джурупський дуб на честь долини Джурупа, де вона росте.

Джурупський дуб - найстарша рослина на Землі. Фото взято з сайту dailymail.co.uk
Джурупський дуб - найстарша рослина на Землі. Фото взято з сайту dailymail.co.uk

Зазвичай дуб Пальмера росте в більш прохолодних і вологих регіонах. Дивне місце знаходження дерева наштовхнуло ботаніків на думку про те, що рослина може мати незвичайне походження. Дослідження дерева показало, що на ньому не ростуть жолуді, що неприродно для дуба. Провівши генетичний аналіз, вчені виявили, що група переплетених стовбурів насправді є одним стовбуром.

Як правило, вегетативне розмноження (клонування) починається після того, як рослину ушкодить вогонь. Нові пагони формуються навколо обгорілого стовбура. Через певний час деревина в центрі розкладається, і там виростають нові пагони. Оскільки дуб не плодоносить, з жолудів не виростають нові стовбури, тому, підсумовують вчені, за 13 тисяч років дерево змогло досягти більше 22 метрів у довжину саме завдяки вегетативному розмноженню.

За словами співавтора дослідження, Ендрю Сандерса, це без перебільшення останній уцілілий представник зниклої лісової флори, яка росла в цій місцевості в епоху останнього льодовикового періоду.

Джерело dailymail.co.uk


Інші новини розділу