Представлено новий планшетний комп'ютер за 75 доларів Автор: Вікторія · Опубліковано: 28.12.2009 16:44 · Розділ: Техніка

Міжнародний проект "One Laptop Per Child" анонсував третю модель свого "стодоларового" ноутбука, на цей раз вартістю 75 доларів. Цей планшетний водонепроникний пластиковий комп'ютер з гнучким сенсорним екраном і 8-ядерним процесором може бути випущений до 2012 року.

Говорячи про технічні особливості проекту, його засновник, професор Ніколас Негропонте (Nicholas Negroponte) повідомив, що розмір сенсорного екрану XO-3 складе 8,5 х 11 дюймів, а сам планшет, який споживатиме менше вата електроенергії, буде в два рази тоншим за iPhone.

XO-3. Фото взято з сайту lenta.ru
XO-3. Фото взято з сайту lenta.ru

Архітектуру XO-3 передбачається зробити відкритою, щоб у його розробці міг взяти участь кожен бажаючий. За словами Негропонте, не важливо, чи буде в підсумку випущений цей планшет, головне, що сама загроза його виходу здатна змусити представників комп'ютерної індустрії знизити ціни на свою продукцію.

Тим часом вартість єдиного ноутбука XO-1, що вийшов спеціально для проекту OLPC, так і не змогла опуститися до обіцяної планки в сто доларів. Зараз його можна купити за 172 долара. У травні минулого року Негропонте обіцяв замінити його екран сенсорною панеллю, однак цього так і не відбулося внаслідок здорожчання останньої.

Тим не менше, до січня планується удосконалити XO-1, збільшивши його об'єм оперативної і постійної пам'яті. Наступний апгрейд відбудеться вже в 2011 році та збільшить продуктивність комп'ютера за рахунок заміни процесора AMD на менш енергоємний продукт Marvell.

Першою країною в світі, в якій кожен школяр молодших класів отримав від держави безкоштовний ноутбук XO-1, став Уругвай. Проект із забезпечення учнів Linux-лептопами, який стартував там у 2007 році, обійшовся країні менш ніж у 5 відсотків річного освітнього бюджету.

Джерело forbes.com


Інші новини розділу

 • Топ 10 цікавих фактів про механічні годинники

  Топ 10 цікавих фактів про механічні годинники · Jane Holiday · 13.07.2017 11:39

  Механічний годинник – винахід минулого, який досі захоплює та вражає. Рідко можна зустріти людей, які не мріяли б придбати оригінальний механічний годинник, адже це прикраса, яка може стати родинною цінністю та переходити з покоління в покоління. Придбати оригінальний механічний годинник, який прослужить не лише вам, а й наступним поколінням, можна за посиланням http://www.timestyle.com.ua. Пропонуємо вам декілька цікавих фактів про механічні годинники, які не зустрінеш в офіційних джерелах.


 • Технології та люди - опора сучасного світу

  Технології та люди - опора сучасного світу · Jane Holiday · 16.05.2017 10:04

  Життя сучасних людей спливає в такому невгамовному ритмі,що ми справді не встигаємо насолодитися усіма прекрасними моментами. Хто як не студенти розуміють, що таке швидкоплинність часу? Молоді люди завжди спішать жити, хочуть усе встигнути.


 • Інфрачервоний нагрівач для клавіатури не дасть замерзнути вашим рукам

  Інфрачервоний нагрівач для клавіатури не дасть замерзнути вашим рукам · kseniya_www · 28.03.2017 15:47

  Деякі виробники ноутбуків, і зокрема Asus, спеціально роблять підігрів робочої поверхні навколо тачпада, щоб користувачеві було комфортно працювати.


 • Правила що збережуть техніку при вимкненні електроенергії

  Правила що збережуть техніку при вимкненні електроенергії · Anastasia · 02.02.2017 17:53

  Останнім часом на території нашої держави почастішали перебої постачання електроенергії, що може призвести до поломок побутової техніки та гаджетів, які підключені до мережі. Основну небезпеку спричинює не зникнення електрики, а скачки напруги, що виникають, коли мережа з’являється знову.


 • Інтер’єр балкону

  Інтер’єр балкону · Anastasia · 12.12.2016 19:29

  Квартирне питання – одне із найбільш важливих у нашому житті. Дизайнери пропонують безліч варіантів облаштування житла на будь-який смак. Для збільшення простору та через брак робочого місця все частіше із балконів реорганізовують ложі та самостійні кімнати, які можна комфортно, а головне функціонально оздобити.