Голодування користне для здоров'я Автор: Вікторія · Опубліковано: 28.12.2009 12:39 · Розділ: Наука

Вчені університету Алабами (UAB) вивчили, як впливає нестача глюкози на тривалість життя і здоров'я клітин легенів людини. Біологи простежили за розвитком двох колоній клітин, що знаходяться в нормальних умовах (звичайний вміст глюкози) і при сильному браку цієї речовини. У дослідженні були використані здорові і передракові клітини легенів людини. Вчені спостерігали за ростом колоній протягом декількох тижнів.

"Ми перевіряли здатність клітин до поділу, фіксували кількість одиниць, що вижили. В результаті ми виявили, що обмеження рівня глюкози, яка надходить в організм призводить до збільшення тривалості життя здорових клітин. При цьому передпухлинні клітини масово відмирають", - розповідає провідний дослідник, Трюгве Толефсбол (Trygve Tollefsbol).

Вчені також з'ясували причину, по якій це відбувається. Вони виявили два ключові гени, що регулюють клітинну реакцію на нестачу цукру. Перший - hTERT - кодує фермент теломеразу, що дозволяє клітинам ділитися до нескінченності. Другий - p16 - кодує білок, що пригнічує розвиток пухлини.

Правильне голодування дає можливість організму власними силами перемогти передпухлинні клітини. Фото взято з сайту membrana.ru
Правильне голодування дає можливість організму власними силами перемогти передпухлинні клітини. Фото взято з сайту membrana.ru

"Ці гени діють протилежним чином. Відповідно, і на різні клітини вони здійснюють різний ефект", - пояснює Толефсбол. У здорових клітин під впливом середовища активність hTERT збільшується, а p16 зменшується. Обидва фактори призводять до підвищення росту колонії. На передракові клітини вони впливають зовсім по іншому, - спостерігається підвищення активності p16 та зменшення hTERT. У результаті хвороботворні клітини відмирають.

Виходить, що обмеження споживання глюкози людиною допомагає їй зберегти здоров'я та на клітинному рівні продовжити життя "добрих" цеглинок організму і прискорити природну смерть "поганих".

Нові дані дозволять краще зрозуміти, як за допомогою обмеження калорій і окремих речовин у раціоні продовжити життя і подолати хвороби, пов'язані зі старінням. Нинішнє дослідження перейшло на новий, клітинний рівень, і результати цієї роботи мають пряме відношення до людини, вважають науковці.

"Ми сподіваємося, що наше відкриття буде першим у низці схожих. Дослідження інших типів клітин дозволить розробити нові методи продовження життя людей", - додає Толефсбол.

Джерело membrana.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.